Відвідував він садибу київського художника, члена Петербурзької академії мистецтв Володимира Орловського – автора прекрасних українських пейзажів. Створив цей будинок відомий столичний зодчий Володимир Ніколаєв. Зараз він прихований від очей перехожих високим парканом.
Орловський одним з перших серед українських художників став прославляти рідні ландшафти. У нього в будинку жив чудовий художник Микола Корнилович Пимоненко, що одружився на його дочці. Противники Пимоненка лаяли його за «сентиментальщину» і «хуторянщину», шанувальники за цей його звеличували.
У садибі на Гоголівській не тільки мешкали, але ще й працювали, спорили , веселилися. Тут був культурно-просвітницький центр. Сюди і приходив товариш по навчанню Миколи Пимоненка по натурному класу київської малювальної школи Михайло Врубель. У свій час він навіть квартирував тут, працюючи над темою «Демона».
Врубель приїхав до Києва на запрошення відомого архітектора Адріана Прахова, який привернув його до оформлення Кирилівської церкви, садиби київського мецината Богдана Ханенка, настінних орнаментів Володимирського собору.
Тепер колишня приватна садиба Орловського належить дитячому санаторію «Салют» і ще деяким медичним службам.