“Машина обладнана шістьма камерами. Вони одночасно роблять фото, а також за допомогою лазерів сканують наскрізь всі об’єкти. Зображення перетворюють на 3D-модель. Такі зелені лазери абсолютно не шкідливі для ока людини. Цей метод дозволить побачити і порахувати всі об’єкти на вулицях: кількість зовнішньої реклами, дорожні знаки і світлофори, саму дорогу, кіоски, будинки, фасади будівель із найменшими деталями на них тощо. Така електронна інвентаризація міста дозволить протидіяти корупції, адже все буде пораховане, взяте на облік. Можна побачити, наприклад, де уже є реклама, де ще немає. Який вигляд має та чи інша будівля, у якому стані дороги тощо”, – каже Андрій Калабін, представник компанії, що займається устаткуванням.
“У результаті, це буде щось на зразок Google Street View — додатка Google, який дозволяє переглядати панорами практично у будь-якій точці світу. Тільки вони зробили це у вигляді фотографій, а у нас зображення буде об’ємним і тривимірним”, – додає Калабін.
За день вже встигли відсканувати близько 300 кілометрів доріг по Києву та у області, розповів ще один представник компанії, Максим Галушко.
“Раніше такі роботи вручну виконувала бригада геодезистів із 4 людей. Робили знімки об’єкта по частинах, потім все складали в купу. На це треба був місяць. Нині аналогічну роботу за допомогою цієї машини можна провести за день. Це обладнання може працювати при температурі від -10 до +40. Машина пересувається зі швидкістю від 45 до 125 км на годину. Камери дозволяють фіксувати 500 тисяч точок у зображенні за одну секунду. Такого обладнання в Україні ще не було. До прикладу, коли Софія Київська увійшла до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, за правилами, треба було створити її відцифровану модель — тривимірну презентацію. Тоді для цього використовували обладнання, здатне знімати 50 тисяч точок за секунду”, – каже Галушко.