«Є сотня мов, а правда лиш одна».
Максим Рильський
У дохристиянські часи 21-ше грудня було незвичайним днем. Наші предки вшановували Сварога – батька всіх Богів і називалося це свято, як би ви думали, — Різдво Божича з усіма його традиційними атрибутами: святою вечерею, або братчиною, ритуальною кутею та закликанням Овсена – символу плодючості. При цьому на святкуванні обов’язково водили козу – символ божества родючості та достатку.
У християнські часи 21 грудня почали вшановувати мученицю Анфісу. Вважалося, що цього дня дівчатам варто зав’язувати шовкову нитку навколо зап’ястя, від поганих очей.
За церковним календарем 21 грудня вшановують преподобного Потапія, преподобного Кирила, апостолів Сосфена, Апполоса, Кіфа, Тихіша, Єпафродіта, Кесаря та Онисифора, мученицю Анфісу.
Іменинники 21 грудня:
Анфіса, Кирило, Потап.
21 грудня народились:
1801 — Тимко Падура, поет, представник української школи в польській літературі, композитор. Автор збірки поезії «Ukrainky Tymka Padury».
1841 — Володимир Іконников, український історик та педагог. Один із засновників товариства Нестора Літописця. Науковий доробок вченого становить понад 700 праць з історії, джерелознавства та археографії.
1892 — Микола Надемський, український актор театру та кіно, театральний режисер. Зіграв понад 57 ролей в кіно («Звенигора», «Арсенал», «Земля» та ін).
Події 21 грудня:
1988 — дослідний зразок найбільшого діючого літака у світі Ан-225 «Мрія» здійснив перший політ.
1990 — Біля станції метро «Лівобережна» відбулося офіційне відкриття постійного приміщення Київського театру драми та комедії на лівому березі Дніпра (у колишньому приміщенні кінотеатру «Космос»).
1991 — Підписана Алма-Атинська декларація про створення СНД (главами Азербайджану, Вірменії, Білорусі, Казахстану, Киргизстану, Молдови, Росії, Таджикистану, Туркменистану, Узбекистану, України).
2007 — До Шенгенської зони увійшло ще 9 країн Європейського Союзу: Литва, Латвія, Естонія, Польща, Чехія, Словаччина, Словенія, Угорщина і Мальта.
Чи знаєте ви, що:
21 грудня — День народження кросворду.
Творцем першого кросворду був журналіст Артур Уїнн, який емігрував до Нью-Йорка з Ліверпуля. Він винайшов новий підхід у роботі зі словом: уклав літери в клітини, клітини розмістив у смужки і назвав нову головоломку «cross-word puzzle».
Автор направив свій кросворд з 32 слів в газету «Нью-Йорк уорлд», де він був надрукований 21 грудня 1913 року.
У дохристиянські часи 21-ше грудня було незвичайним днем
21 Грудня 2014 10:44
Джерело:
Рідна країна світоглядний портал


- 9 Квітня
- 17:52 Овочевий сік, здатний зміцнити здоров’я всього за 10 днів
- 16:31 В Україні пропонують 4 червня вшанувати пам’ять дітей, які загинули внаслідок агресії РФ
- 15:00 У Києві встановлять три нові пам’ятні знаки
- 13:24 Де ж “мільйон вакцин”?
- 12:00 Верховний суд вперше підтвердив законність виходу громади з Московської церкви в Україні
- 10:21 Микола Томенко: як Кличко та міська влада готують українську столицю до відзначення 30-річчя відновлення нашої державної незалежності
- 09:29 9 квітня: це цікаво знати
- 8 Квітня
- 17:52 Не зловживайте апельсинами!
- 16:27 Навколо кінотеатру «Лейпциг» впорядкують територію
- 14:59 Столичні театри будуть проводити вистави онлайн
- 13:32 “Сьогодні скаржиться, що не може доїхати, а завтра – що вмер”
- 11:53 По чверть мільйона. Кожному. «Для стимулювання інтелектуальної праці»
- 10:27 Про катарську «зраду» і «перемогу» українських президентів
- 09:27 8 квітня: це цікаво знати
- 7 Квітня
- 17:51 Прості способи зменшити біль в спині через сидячу роботу