Як вибирати безпечну косметику?

15 Грудня 2014 14:00

epochtimes.com.ua

epochtimes.com.ua

У цій статті ми розповімо, на що варто звертати увагу під час вибору того чи іншого косметичного засобу, за яких умов ми можемо бути впевнені, що вибрані нами косметичні засоби є натуральними та безпечними.

ерш за все, критично ставтесь до слів «безпечний» і, тим більше, «натуральний» на упаковках косметичних засобів. Більшість із перелічених раніше небезпечних речовин отримують саме з натуральних продуктів. На сьогодні в законодавчій базі України немає чіткого визначення «натуральна косметика», і те, наскільки косметика з таким написом натуральна, — залишається великим питанням. Існують певні розмиті доповнення, в яких говориться, що натуральною може називатися будь-яка косметика, що містить 3% натуральних компонентів. Тому нам залишається сподіватися на сумлінність виробника та на те, що на вибраному кремі або шампуні виробники вкажуть повний склад, а не тільки найвигіднішу його частину.
Вивчаючи етикетку косметичного товару, звертайте увагу на таку інформацію: інгредієнти, стандартний склад, призначення засобу, назва та адреса виробника, код партії, термін придатності, заходи обережності під час використання, країна виробництва, додаткова інформація.

Навчіться розуміти мову етикеток. Завжди найуважнішим чином вивчайте склад тих косметичних засобів, що вам сподобалися. Якщо бачите незнайомі назви — прагніть по можливості перевірити, що за ними ховається.

Обов’язково звертайте увагу на те, в якому порядку перераховані інгредієнти. На початку списку завжди стоять ті речовини, яких у цьому засобі міститься найбільше. Якщо ж ви бачите, що якась із речовин зі складу токсичних розміщена в кінці списку — майте на увазі, що цього компоненту у засобі небагато і вибір щодо його придбання — за вами.

Обов’язково звертайте увагу на термін придатності косметичного засобу — і не тільки щоб перевірити свіжість продукту. Якщо виробник пропонує зберігати гель або крем у відкритому вигляді більше 6 місяців то, швидше за все, вміст консервантів у ньому вище оптимального рівня. І вже точно цей засіб не можна назвати натуральним.

Також звертайте увагу на наступне:
– Мінеральна олія, яка може здатися корисним компонентом, насправді є продуктом нафтопереробки. Вона, безумовно, пом’якшує шкіру та затримує в ній вологу, але також сприяє накопиченню в шкірі токсинів та закупорюванню пор, через що з часом шкіра вже не зможе повноцінно виконувати всі свої відновлювальні та захисні функції, стане слабкою і чутливою.

Засоби з яскраво вираженим парфумерним запахом. У таких засобах, як правило, формула аромату не розкривається, а за словом «fragrance» можуть ховатися десятки хімічних речовин. Не варто користуватися такою косметикою.

– «Органічна косметика» продається в окремих бутіках, що спеціалізуються на органіці. Фірми, що виробляють цю косметику стверджують, що не менше 95% компонентів такої косметики натуральні, тобто не містять синтетичних ароматів, фарбників, і всі трави вирощені в екологічно чистих районах органічним способом (без хімікатів та пестицидів). Коштує така косметика значно дорожче будь-якої іншої. Іноді зустрічаються косметичні товари з позначкою «made with organic (ingredients)» — така косметика містить приблизно 70% натуральних компонентів.

Кілька «секретів» визначення натуральної та безпечної косметики:
Безпечна (натуральна) косметика має пастельний колір; таку косметику не стануть фарбувати в малиновий, фіолетовий, блакитний або яскраво-зелений колір;
Її запах швидше аптечний або легкий квітковий (якщо містить ефірні олії), ніж виражений парфумерний.
У її складі не повинно бути засобів нафтопереробки, які зазвичай позначаються як «mineral oil» (це — технічна олія); олії в натуральній і безпечній косметиці завжди будуть натуральні.
Тривалий термін зберігання для натуральної та безпечної косметики (понад 1,5 роки) також повинен насторожити: в натуральній косметиці застосовують рослинні консерванти: ефірні олії, бензойну, саліцилову та сорбінову кислоти, виділені з рослин, а також вітамін Е.
Деякі натуральні косметичні засоби можуть мати неоднорідну текстуру, що викликано відмовою виробників від використання емульгаторів: на флаконі при цьому буде зазначено «перед використанням інтенсивно збовтати».
Ще одним важливим фактором безпечності косметики є повний список компонентів — виробникові просто нічого приховувати.
Упаковка безпечної косметики, як правило, непомітна та придатна для вторинної переробки, зазвичай без вмісту металу.