З нового року київських школярів позбавлять безкоштовних обідів

9 Грудня 2014 10:08

mykyiv.com.ua

mykyiv.com.ua

Столична влад має намір з нового року скасувати безкоштовне харчування у школах.
Обіди коштом міста залишать лише для малозабезпечених, а зекономлені кошти спрямують на інші потреби, пише Сегодня.
За словами заступника голови КМДА Ганни Старостенко, уже сьогодні харчування у школах і дитсадках не відповідає нормі.

«Скласти повноцінне меню за 7,5 гривні неможливо. Продукти дуже подорожчали — на 60-90%. А сума, яку місто виділяє на харчування, — ні. Якщо зберігаємо безкоштовне харчування, ми не зможемо забезпечити його якість», — сказала Старостенко.
У скільки батькам обійдеться щоденне харчування дітей, влада не говорить. Але, за словами експертів, обід школяра має коштувати мінімум 12 гривень на день, отже батькам доведеться заплатити трохи більше 250 гривень а місяць.
На цьому тижні до КМДА звернулися представники Асоціації керівників столичних шкіл з пропозицією скасувати безкоштовне харчування для школярів початкових класів з нового року.
За словами директора Асоціації Юрія Шукевича, більшість батьків (70%) мають можливість платити за обіди або давати дитині їжу з собою.
«Яким може бути обід, який коштує всього 7 гривень? Від безкоштовного харчування доведеться відмовлятися. Мова йде не просто про те, щоб забрати, а щоб перенаправити ці гроші на потреби, без яких школа не може обійтися: тепло, світло, вода, канцелярія, миючі засоби… Зараз за це батькам доводиться платити зі своєї кишені», — сказав Шукевич.
На його думку, організовувати безкоштовне харчування потрібно тільки для дітей із малозабезпечених сімей.
Міська влада таку ідею підтримує, але сама вирішити це питання не може: воно регулюється Кабміном. Тому пропозицію щодо скасування безкоштовного харчування розглянуть, як тільки буде затверджено новий склад уряду.
За даними видання, більшість батьків не проти платити за їжу, якщо вона стане смачнішою і кращою.
«Судячи з відгуків сина, годують не дуже. Зазвичай це каша або пюре з рибою або гуляшем. Але найчастіше дитина каже, що нічого в школі не їла, тому що було несмачно. І я даю йому з собою фрукти або бутерброди і термос з чаєм. Іноді бере гроші, щоб купити булочку», – розповіла мама другокласника однієї зі шкіл Святошина Наталія Бондаренко.
Ще одна велика проблема, яку сподіваються вирішити за допомогою скасування безкоштовного харчування – це корупція при проведенні тендерів на поставку продуктів у школи.

Джерело: Мій Київ