Збільшення мита на імпортні товари

26 Грудня 2014 10:24

ukranews.com

ukranews.com

Верховна Рада з третьої спроби прийняла за основу урядовий законопроект про введення на наступні 12 місяців додаткового імпортного збору в розмірі 5-10%, за винятком життєво необхідних товарів.
За законопроект “Про стабілізацію платіжного балансу України” (№156) проголосувало 237 народних депутатів. За документом, з січня 2015 імпорт продовольчих товарів (товарні групи 1-24, згідно УКТЗЕД) обкладається додатковим збором 10%, решта товарів (групи 25-97) – за ставкою 5%. Крім того, ставка 10% вводиться для товарів, що ввозяться громадянами на територію України. Під категорію життєво необхідних товарів, на які мито не поширюється, потрапляють природний газ, енергетичне вугілля, паливо для АЕС, нафта і нафтопродукти, банкноти і банківські метали, гуманітарна допомога.

Як зазначила в залі парламенту міністр фінансів Наталія Яресько, цей захід є тимчасовим, не суперечить міжнародному співробітництву України (положенням СОТ, домовленостям з ЄС) і узгоджений з МВФ. За її даними, завдяки цьому збору, бюджет зможе додатково отримати 17,6 млрд грн.