У міграційній службі України розповіли, чим біометричний паспорт відрізняється від закордонного, а також які особливості його оформлення.
Згідно з умовами лібералізації візового режиму ЄС для України, Державна міграційна служба (ДМС) починає оформлювати біометричні паспорти для виїзду за кордон з 1 січня 2015 року. Про це повідомляє прес-служба відомства.
Біометричний паспорт, як наголошується, буде виглядати практично однаково зі звичайним закордонним паспортом. Але відмінністю буде вкладений у нього електронний чіп, який буде вбудований в обкладинку паспортної книжки, а також спеціальна позначка на обкладинці, яка вказує на присутність такого чіпа.
На чіпі буде зберігатися інформація про власника, яка вказана на сторінці даних паспорта, а також біометричні дані, що включають оцифрований підпис, відбитки вказівних пальців рук і оцифроване зображення обличчя.
Щоб оформити біометричний паспорт, потрібно звернутися до підрозділу міграційної служби, де під час оформлення заяви здійснять фотографування і відсканують відбитки пальців рук.
У ГМС підкреслили, що жодна особа або організація, крім міграційної служби, не зможуть оформити біометричний паспорт.
У прес-службі зазначили, що впровадження біометричних паспортів в Україні для виїзду за кордон — це важливий крок на шляху до безвізового режиму з Європейським Союзом, однак поїздки без отримання віз до країн ЄС стануть можливими тільки після того, як відповідне рішення прийме європейська сторона.
У ГМС нагадали, що таке рішення, як очікується, може бути прийняте вже в травні 2015 року.