Кого в Києві можуть позбавити пільг

16 Січня 2015 15:00

mykyiv.com.ua

mykyiv.com.ua

Жителям столиці доведеться доплачувати за харчування в лікарнях і нерухомість.
Планують компенсувати проїзд і пенсіонерам, але тільки киянам – вони зможуть пройти безкоштовно в транспорт за наявності «Картки киянина». Що робити з жителями передмістя, поки обговорюють.
ЇЖА В ЛІКАРНЯХ
У найближчі місяці їжею, нехай і мінімальною, хворих забезпечувати будуть. «Ми чекаємо затвердження бюджету. Але проблем із продуктами у нас немає. У нас є внутрішній резерв. Бюджет буде затверджуватися з урахуванням січня наступного року», – сказав головний лікар міської лікарні №1 Ігор Чермак.

Водночас в одній із клінік зізналися, що обговорюється варіант і платного харчування. «Якщо на це підуть, то плата буде невисокою, майже умовною – 300-350 грн за 10 днів, на які розрахований курс лікування. Так уже давно роблять в окремих спеціалізованих клініках», – повідомив один із керівників.
Нагадаємо, як раніше говорив заступник голови КМДА з медицині Михайло Радуцький, МОЗ хоче почати з Києва реформи в медицині, які припускають уведення страхової медицини та плату за лікування і їжу. «Реформи призупинили на пару місяців. Але поки немає затвердженого проекту, ми нічого коментувати не можемо. Ми зараз із Кабміном боремося за кожну копійку», – говорить Радуцький.
Шкільні сніданки та обіди стануть дорожчими
Питання про скасування безкоштовних обідів для молодших школярів та дієтичне харчування для тих, хто потребує його, за медичними показаннями дітей обговорюється вже давно, як і про бюджетне фінансування харчування в дитсадках.
«Питання про це ставилося при обговоренні конкретно. Але остаточного рішення зараз ще немає. Але якщо рішення про припинення фінансування дитячого харчування все-таки буде прийнято, то всі тендери скасують. Але поки що це питання ще не обговорювалося на бюджетній комісії», – сказав Странніков. Однак у КМДА кажуть, що для учнів перших-четвертих класів таки залишать обіди, але на інших умовах. «Швидше за все, батькам доведеться оплачувати половину вартості харчування, – кажуть у мерії. – Але це вирішать депутати. Це ж стосується і дитсадків – найімовірніше, плату за харчування для батьків підвищать з 50% до 70%. Дієтичне харчування фінансуватиметься в колишніх розмірах», – розповіли в мерії.
З чого платити будуть
Всього дохідна частина бюджету планується на рівні 20-22 млрд грн, це прибутковий податок, податок на землю, податок на прибуток підприємств, екологічний збір, акцизи, штрафи. «З принципових змін – на місцевий рівень у рамках впорядкування видаткових зобов’язань передаються установи соціально-культурної сфери, – говорить депутат Олександр Пабат. – Але, виходячи з термінів, розглядати головний «кошторис» Києва в широкому колі громадськості в плани не входить».
За зайвий метр – 24 гривні на рік
У Києві вже обговорюють ставку податку на нерухомість. За словами Андрія Страннікова, звучать цифри 2 грн за 1 кв. м на місяць або 24 грн на рік – такий податок буде одноразовим на рік за метри понад 60 кв. м квартири і понад 120 кв. м будинку. Але податок не дуже відіб’ється на гаманцях киян. «Трикімнатні квартири масової забудови 60-80-х років не перевищують 70 кв. м. Тобто за надлишки площі власнику доведеться платити 150-240 грн раз на рік і те, якщо у квартири один власник. А якщо власників більше – чоловік і дружина, діти, – то й взагалі не доведеться платити, адже податок накладається на власника, а не на квартиру, – запевнив Странніков. – Так що для бюджету такої податок багато грошей не принесе».

Джерело: Мій Київ