«Сьогодні підхід, який підтримується Урядом і РНБО щодо тотального збільшення кількості людей, що підлягають мобілізації (так званого масового призову), зважаючи на вкрай непросту ситуацію в Україні, вважаю правильним лише на короткий термін і за своїм змістом – не оптимальним», – зазначив М. Томенко.
На його думку, абсолютно очевидно, що на сьогодні необхідно мати професійну армію, а не вкладати кошти і зусилля всієї держави на те, щоб у стислі терміни спробувати підготувати молодих людей, які після виконання свого військового обов’язку ніколи не будуть причетні до професії військового.
«В сучасних умовах нам необхідно мати професійну армію з надсучасною технікою і зброєю. Армія має формуватися на контрактних умовах, а держава має інвестувати в професію військового. Лише тоді ми би отримали тих людей, які би професійно протягом всієї своєї кар’єри захищали Україну, її кордони і безпеку громадян», – зазначив М. Томенко.
Крім того, за його словами, цілком очевидно, що в новій військовій доктрині необхідно передбачити і створення відповідних складових сучасної армії, що адекватні сучасним викликам. А також треба не соромитися необхідності переозброєння армії, в чому нам мають допомогти і США зокрема, і країни НАТО загалом. «Так само очевидно, що ми маємо залучати і військових інструкторів, що мають відповідний досвід у боротьбі з тероризмом», – зауважив радник Президента.
Підсумовуючи, М. Томенко сказав, що, незважаючи на попередню оцінку про те, що формування професійної української армії виглядає наддорогим проектом, ситуація в Україні доводить, що краще одноразово проінвестувати у високопідготовлену, сучасну армію, яка протягом довгого терміну буде захищати Україну, аніж через короткі терміни інвестувати у підготовку і навчання молодих людей, які в кінці кінців так і не будуть військовими.
Також Микола Томенко разом з представником Фонду «Рідна країна» в Закарпатській області, депутатом обласної ради Андрієм Сербайлом передали для шкіл та бібліотек Українські щорічники-2015.