Не так багато часу залишилося у киян, щоб побалувати себе солодкими імбирними пряниками в глазурі у вигляді будиночка або прикупити теплі гольфи, жилети з овечої вовни від самих майстрів з західної України, спробувати все розмаїття фруктово-ягідних глінтвейнів і покуштувати шашлик на морозі. До кінця підходять різдвяні столичні ярмарки, а разом з ними святкове торгове різноманіття під відкритим небом Києва. Деякі з торгових майданчиків закриються вже наприкінці тижня, інші ж обіцяють варити шоколад, кружляти каруселі до Водохреща, а може, трохи довше. Куди ж відправитися в пошуках новорічних сувенірів або вражень? Вибір цього року великий. Практично в кожному районі міста відкрито кілька великих і малих ярмарків, а кожен торговий центр пропонує свою новорічну продукцію. Серед найбільш великих київських ярмарків:
Великий Різдвяний ярмарок на Софійській площі.
Тут завжди багатолюдно, повно дітвори, яка з криками захоплення скачується з гірки. Тут бродять невеликі групи іноземців, з великим інтересом розглядають вироби з національним колоритом, глиняний посуд і теплі капці з овчини. Тут буквально на кожному кроці в ніс вдаряє запах гарячого глінтвейну: мандаринового, обліпихового, смородинового, вишневого, чорничного, апельсинового, з тонким ароматом анісу, гвоздики і кориці. Вино з приправами варять тут же, на площі, у великих чанах, а воно в мороз так і спокушає замерзлих перехожих випити пару стаканчиків слабохмільного напою.
Ціни:
Пряник “Імбирний чоловічок” – 20-35 грн.
Пряникові будиночки – 180-350 грн.
Глінтвейн – 30 грн.
Млинці з сиром – 15 грн.
Ковбаса гриль в лаваші – 30 грн.
Яблуко в (шоколаді, глазурі, горіхах) – 25-30 грн.
Капці з овчини, залежно від розміру від 45 до 85 грн.
Теплі гольфи – 80-100 грн.
Керамічні тарілки-обереги – від 150 до 600 грн.
Ярмарок на Софійській площі поділена на три сектори: гастрономічний, сувенірний із виставкою-продажем виробів кращих народних майстрів та “Територію дитячих розваг”. Всього 70 кіосків. Тут же розмістили 8 музеїв: новорічних листівок, новорічної іграшки, ляльки-мотанки, солом’яних іграшок, ікон Миколи Чудотворця, писанки, гончарних виробів і кращих робіт “Талант-арту”. Тут же височіє над гуляннями головна столична красуня – ялина, прикрашена ангелами та іграшками.
Працює ярмарок до 19 грудня. У будні дні вона відкрита з 10:00 по 20:00, у вихідні дні з 11:00 по 23:00. Найближча станція метро Майдан Незалежності.
Ярмарок на Троїцькій площі.
Її створювали в кращих традиціях європейського ярмарку. Тут є все, чого душа забажає – простір, великий вибір кустарної і фабричної новорічної продукції, каруселі, музика, танці і дуже, дуже багато їжі. Її готують тут, на очах відвідувачів, і пропонують покуштувати з вогню борщ, грибний суп, вареники, пиріжки, картоплю, сосиски, м’ясо, млинчики, гарячі бутерброди. Мабуть, тут самий гідний вибір для тих, хто хоче перекусити під відкритим небом, серед святкових співів. Тут же розташовані будиночки, де привітні грузини пропонують спробувати смачне гірське вино і дивовижно смачний сир. Всього на Троїцькій площі 60 різдвяних будиночків, більша частина яких віддана майстрам з Львівщини та Закарпаття. Приїжджі продавці щедро наливають у стаканчик на пробу медовуху, домашнє вино і пригощають цікавих перехожих медом з домашньою пасіки. Тут же продають домашній сир, консервацію і зібраний в Карпатах цілющий чай.
Ціни:
Глінтвейн – 15-20 грн.
Пляшка домашнього вина з чорної смородини – 80 грн.
Чай з трав, стаканчик – 15 грн.
Трав’яний чай в мішечках – 25 грн.
Відерце з медом 100-140 грн.
Порція плову – 30 грн.
Атракціони – 30-50 грн.
Тут величезна різноманітність продукції українських виробників, найбільший гриль в Україні (14 метрів), парк атракціонів, новорічна ялинка і каток, а також постійно діючі творчі майстер-класи та благодійні виставки. Дітвора із задоволенням фотографується в санях Діда Мороза, з ранку до вечора проходять інтерактивні програми, конкурси, новорічні квести, хороводи та призи.
Відкрита ярмарок до 19 січня. Відкрита з 11:00 до 23:00. Найближча станція метро “Олімпійська”.
“Казкова зима на Подолі” (метро “Контрактова площа”).
Мабуть, це місце більше підійде молодим, тим, хто шукає музики, танців і різноманітності в м’ясних виробах. Територію, віддану під ярмарок, накрили дахом, а тому апетитні запахи від шашлику, смажених шматків баранини, яловичини і свинини концентруються в одному місці. Голодному тут просто неможливо знаходиться – обов’язково хочеться з’їсти пару апетитно рум’яних, свіже підсмажених сосисок або замовити собі великий, добре підсмажений стейк. Тут же можна знайти дещо і погарячіше, ніж глінтвейн, ну а до м’яса це саме те. Багато столиків, зручний вид на велику сцену, тут же невеликий п’єдестал для камерного виступи гуртів.
Ціни:
Бехерівка 50 мл – 25 грн.
Віскі 50 мл – 25 грн
Горілка 50 мл – 10 грн
Ребра підкопчені, порція – 50 грн.
Курячі стегна – 25 грн. шт.
Ковбаски мюнхенські, порція – 50 грн.
Шашлик свинина – 70 грн.
На ярмарку багато аніматорів, лабіринт із сіна, казкові скульптури з соломи та майстер-класи для дітей. А ось карусель для малюків тут одна. Недалеко й місцева резиденція святого Миколая, яка розмістилася у величезній в’язаній шапці.
Працюватиме ярмарок до 12 січня. Відкрита вона з 11-ї ранку, але активні веселощі тут настають ближче до вечора. Найближча станція метро – Контрактова площа.
“Арка подарунків” (метро “Хрещатик”, під аркою Дружби народів).
Тут новорічний містечко відкрилося вже вдруге. І від торішнього практично не відрізняється – ті ж ярмаркові ларьки, де торгують глінтвейном і медовухою, домашнім вином, ковбасками, на території ярмарку є і будиночок Діда Мороза. Але найголовніше, що приваблює сюди малюків – міні-зоопарк. Тут обладнали вольєр для чотирьох страусів і поставили клітку з кролями. Охочі можуть придбати стаканчик їжі для птахів і зайти у вольєр, подивитися на кроликів. Частування для птахів, правда, треба купити – 10 грн, а вхід в міні-звіринець коштує 5 грн. Але найголовніша перевага даного місця – каток. Площа ковзанки становить близько 500 квадратних метрів, а його діаметр – 32 метри. Працює він кожен день – у святкові та вихідні дні з 10:00 по 23:00, а в робочі дні – з 11:00 по 23:00.
Вхід на лід – безкоштовний. Той, хто не має власних ковзанів, може орендувати їх в пункті прокату (вартість для дорослих – 50 грн, для дітей – 30 грн). У робочі дні до 16:00 діє 50% знижка на прокат ковзанів. Планується, що каток працюватиме до березня 2015 року, однак це залежатиме від погоди.
Ціни:
Домашнє вино, стаканчик – 8 грн.
Глінтвейн – 20 грн.
Какао – 10 грн.
Атракціон – 30 грн.
Прокат ковзанів – 50 грн.
Булочка з начинкою – 18 грн.
Це місце варто вибрати і тим, хто любить насолоджуватися краєвидами Києва. На майданчику є і просмотровий прилад, що дозволяє в деталях розглянути берегову зону Дніпра. 5 хвилин задоволення коштують 20 грн.
Ярмарок працюватиме до кінця місяця, а може, припускають продавці, і в лютому. Відкрита ярмарок вже з раннього ранку, так як, визнаються місцеві, вони ночують у своїх думках. Найближча станція метро – Майдан Незалежності.
Kiev Ice Portal (метро “Вокзальна”, стадіон Київського національного університету будівництва і архітектури).
На території стадіону працює справжнє новорічне селище. Його головна фішка – крижані скульптури. Всього 50 штук. Трони, дракони, різьблені ворота. Причому майже всі – з підсвічуванням. Тут же снігові гірки для дітей і дорослих, ялинка, зроблена з льоду, майстер-класи та концерти. Ціни, щоправда, кусаються. Щоб відвідати це місце, необхідно заплатити за вхідний квиток – 85 грн дорослий, 65 грн дитячий і студентський квитки. У подарунок дають глінтвейн.
“Новорічне місто” на арт-заводі “Платформа” (метро “Лісова”).
Тут ще з 13 грудня дивують двома сніговими гірками, на яких можна кататися на надувних санках і сноубордах, виставкою крижаних скульптур, крижаним лабіринтом і будиночками з смакотою та сувенірами. З дітьми працюють аніматори. Вхід – 20 грн у будні, 30 грн – у вихідні. Дітям до 3 років – безкоштовно.