До створення книги Cultprostir залучив авторитетних журналістів, провідних фотографів і дизайнерів. Героями «Слави України» стануть вітчизняні митці, які роблять вагомий внесок у розвиток сучасної культури.
Автором і керівником проекту став відомий арт-менеджер і галерист Юрій Комельков, який 2003 року видав каталог «200 імен. Декоративне мистецтво України кінця ХХ століття», що став лауреатом Шевченківської премії та був визнаний ЮНЕСКО кращим арт-проектом.
«В основі проекту − книга. Величезного формату. Несподіваного оформлення. Книга в первородному своєму вигляді. Її не обов’язково читати підряд, її треба мати вдома як об’єкт, час від часу перегортати, роздивлятися, гладити, відчуваючи причетність до чогось більшого, ніж кожен з нас окремо − до України та її культури, так, не менше. Послідовність статей − алфавітна. Галузева приналежність генія − справа другорядна. З ним розберуться вузькі фахівці. Наша справа − скласти абетку, ліквідувати «безграмотність», тобто, непоінформованість, насадити очевидну ієрархію, систему наступності та подяки. І зробити це легко і невимушено, з інтригою та хуліганством, витягуючи з архівів дитячі фотографії нинішніх метрів і нікому невідомі побутові подробиці їхнього небожительства. Тому що азбука повинна бути насамперед зрозумілою і цікавою − тоді є шанс, що дитина по ній таки чогось навчиться і колись прочитає про наших персонажів все те розумне і глибокодумне, на що вони заслуговують» – розповідає Костянтин Донін, керівник редакторської групи проекту «Слава України. Культурний простір».