Як за рік змінилися лікарні та поліклініки Києва

15 Січня 2015 15:00

kiev-ukr.segodnya.ua

kiev-ukr.segodnya.ua

Чиновники розповіли про роботу в 2014-му
У Департаменті охорони здоров’я КМДА відзвітували про зміни, що вплинули на рівень надання медичної допомоги в столиці.
Так, минулого року був створений Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф міста Києва з мережею з 18 підстанцій і 29 пунктів тимчасового базування. У місті стало більше бригад екстреної медичної допомоги: у денний час – з 152 до 194 бригад, у нічний – з 99 до 114. Крім того, у підпорядкування Центру переведені спеціалізовані психіатричні бригади. Всі ці зміни об’єктивно підвищили показники надання медичної допомоги, зокрема, своєчасність прибуття “швидких” до пацієнта, зазначили в департаменті.
Також в 2014-му році було прийнято рішення про новий формат роботи Київського Центру нефрології та діалізу. Завдяки передачі в його підпорядкування відділень, де хворі кияни з нирковою недостатністю проходять життєво необхідне лікування, питання безперебійного постачання витратних матеріалів буде вирішуватися більш оперативно, а контроль з боку міста підвищиться. “Такі заходи призведуть до підвищення рівня медичного обслуговування цієї категорії пацієнтів”, – розповів директор департаменту охорони здоров’я КМДА Михайло Риган. А територіально пацієнти лікуватися в тих же клініках, де і зараз.
У 2014 році департамент охорони здоров’я продовжив реформу. На первинному рівні була повністю сформована мережа установ амбулаторної ланки і розпочато реформування вторинної ланки, в рамках якого вже найближчим часом запрацюють 6 дорослих та 2 дитячих лікарень, які забезпечуватимуть надання медичної допомоги в умовах цілодобового невідкладного чергування. Створити їх пропонується шляхом перепрофілювання Київських клінічних лікарень №№1, 6, 8, 12, лікарні швидкої медичної допомоги та дитячих лікарень №№1, 2, 7.
“При створенні лікарень інтенсивної терапії ми зможемо ввести принцип “не пацієнт до лікарів, а лікарі до пацієнта”. У кожній такій клініці працюватимуть фахівці всіх медичних спеціальностей. Це дозволить швидко поставити діагноз і надати допомогу, не відправляючи пацієнта в спеціалізовані установи”, – пояснив Риган.