Посмішка, як і сміх, дійсно допомагає людині знаходити друзів, зміцнює здоров’я і подовжує життя.
Чому ви мусите посміхнутись саме зараз — читайте далі.
Посмішка передається
Посмішка — єдиний бажаний і, на щастя, дуже заразний вірус. Коли ви посміхаєтеся, обов’язково посміхнуться вам у відповідь. Професор одного з шведських університетів Ульф Дімберг провів експеримент. Він виміряв активність лицьових мязів у 120 добровольців. Потрібно було хмуритися, посміхатися або зберігати байдужість залежно від того, що вони бачили на екрані: висловити почуття, протилежне тому, яке вони бачили на знімку, хмуритися у відповідь на усмішку і посміхатися при вигляді похмурого обличчя. Результати виявилися дуже кумедними. З’ясувалося, що насупитися при вигляді сердитого чоловіка нескладно, а от посміхнутися в тій же ситуації виявилося значно складніше і навпаки. Учасники експерименту щосили намагалися контролювати природні реакції, але м’язи несвідомо копіювали побачений на знімку вираз. Посміхайтеся! Добра усмішка здатна розрядити практично будь-яку конфліктну ситуацію і заспокоїти нерви.
Настрій на позитив
Кожен з нас відчуває величезну потребу в позитивних емоціях. Адже вони захищають організм від згубних наслідків стресів. Пам’ятайте, усміхнені люди люблять життя, як правило, легше переносять повсякденні неприємності і мінливості долі. Ті, хто здатний налаштувати своє тіло і думки на хвилю хорошого настрою, живуть краще — доведено британськими вченими. Звичайно, ми не завжди можемо контролювати події, але завжди можемо контролювати своє ставлення до них.
Немає депресій
Посмішка — профілактика не тільки для стресів і депресій. Навіть при фізичних недугах, ті хворі, які більше посміхаються, швидше одужують. Звичайно, сама по собі усмішка не лікує, але позбавляє від відчуття безнадійності, створює позитивні емоції, які в підсумку допомагають одужати. Адже, як стверджує англійський медик Роберт Олден, посмішка розслабляє мускулатуру, сприяє виділенню ендорфінів (вбивць болю) і благотворно впливає на імунну систему.
Викривати брехунів
Дослідження показали, що коли люди навмисне брешуть, вони посміхаються набагато рідше. На думку психологів, це відбувається тому, що брехуни розуміють: більшість людей пов’язує посмішки з обманом, і свідомо намагаються посміхатися рідше. Брехлива посмішка з’являється швидше щирої, триває довше, немов брехун надів маску. Відрізнити таку посмішку від щирої просто. Фальшивка сильніше виражена в одній стороні обличчя. Та частина кори головного мозку, яка відповідає за вираз обличчя, розташовується в правій півкулі. Вона посилає сигнали переважно в ліву сторону тіла. В результаті фальшивий вираз обличчя в лівій частині виражений яскравіше, ніж у правій. Під час щирої посмішки півкулі мозку впливають на обидві сторони особи, і посмішка виходить симетричною.
Продовжуємо життя
Звичка посміхатися може продовжити життя, як мінімум на 7 років. Адже кожна посмішка продовжує наше існування на 15 хвилин. Вчені державного університету Уейна дослідили тривалість життя хмурих і усміхнених спортсменів. Позитивне ставлення до дійсності, впевненість в собі і позитивний погляд на оточуючих дійсно винагороджуються довгим життям. Правда, фальсифікат жити довше не допоможе! Тільки щиро щасливі люди можуть розраховувати на результат.