Ажіотаж у київському метро перед подорожчанням проїзду зріс удвічі. Пасажири рвуться скуповувати жетони, але касири продають не більше двох в одні руки. Поїздки в громадському транспорті подорожчають із завтрашнього дня. У наземному – до трьох гривень, а в метро – до чотирьох. Люди намагаються запастися жетонами про запас. Адже, куплені за старою ціною, вони діятимуть ще до кінця лютого.
Черги в каси метро почали з’являтися вдень. Кияни готуються до подорожчання проїзду.
“Жетончиків десять куплю собі точно. Вистачить, думаю, на тиждень мені точно, на два”, – каже студентка Дарина Князєва.
“Думаю, якщо до кінця місяця, на гривень сто варто поповнити. Удвічі заощаджу”, – каже мешканка Києва Дар’я Некращук.
Ще вчора в мерії говорили, що підвищать вартість проїзду з наступного тижня, а сьогодні повідомили, – до подорожчання залишилося менше доби. Але лютневі проїзні квитки залишаться в силі.
“До кінця лютого всі пасажири зможуть скористатися раніше набутими не тільки проїзними квитками, а також і жетонами, і поїздками, які записані на електронний квиток, на пластикові картки”, – говорить начальник КП “Київський метрополітен” Віктор Брагінський.
Завтра в каси метро повернуться зелені жетони – їх продаватимуть по 4 гривні. А для пасажирів з блакитними жетонами – виділять окремі турнікети. На цій опорі вночі з’явиться вказівник – кому куди йти.
“Одні будуть для тих, які за старою ціною куплені, а другі – для тих, які за новою ціною – жетончики. Ось, у принципі, вже, по-моєму, починається розділення”, – зазначила мешканка Києва Марина Мирзадех.
З березня блакитні жетони будуть обмінювати на зелені – у співвідношенні два до одного або з доплатою. А для пасажирів, які користуються безконтактними картками, – вводять знижки. Чим більше оплачених поїздок, то вони дешевші. Такий же принцип діятиме і для проїзних. Тепер квиток на місяць містить мінімум 46 поїздок, а безлімітний коштуватиме триста гривень. Студентам проїзні стануть продавати за половину вартості.
“Подорожчання жахливе, у нас студентські проїзні були 50 гривень. Проїзд подорожчав удвічі, тому проїзні також повинні були вдвічі подорожчати, а подорожчали втричі – тепер 150 гривень коштують”, – каже студентка Олександра Піщейко.
Поїздка в автобусі, тролейбусі і трамваї обійдеться у три гривні, а в міській електричці – чотири. Куплені раніше квитки також діють до кінця лютого. Запровадять і об’єднані проїзні – на кілька видів транспорту.
“Трамвай-метро, тролейбус-метро, автобус-метро, – десь коштує 260 гривень. І там 46 поїздок. Де він буде коштувати 300 гривень, і обмеження там буде 60 поїздок у метро. А в трамваї, якщо ви їдете, в тролейбусі з цим квитком їдете, – поїздки без обмеження”, – каже заступник генерального директора КП “Київпастранс” Сергій Литвинов.
Транспортники пояснюють подорожчання браком грошей на ремонт і обіцяють, що з кожним місяцем міський транспорт ставатиме безпечнішим і комфортнішим.