У київській галереї «Щербенко Арт Центр» представили проект «Ресентимент».
Про це повідомляє кореспондент «Вголосу».
Проект «Ресентимент» спрямовано на дослідження ситуації, коли людина опиняється в умовах агресії, він виник як реакція куратора Марини Щербенко та її команди на події, які відбуваються в Україні впродовж останнього року.
«У своїх екстремальних виявах людська агресія призводить до масштабних катастроф і непоправних трагедій. Із підручників та розповідей літніх людей ми знаємо про жахи попереднього століття: світові війни, голодомори й Голокост. Однак шанування героїв і пам’ятних дат не забезпечило нам мирного співіснування в третьому тисячолітті. Ми й досі чуємо про тероризм, збройні конфлікти, нові війни, нам досі потрібні протести й революції, нам доводиться змагатися за свої права, бо на них досі хтось зазіхає», – відзначають організатори виставки.
Ресентимент, породжений непередбачуваними обставинами в житті українців, спровокований зовнішньою агресією, представлено в цьому проекті творчою рефлексією художників, а також через репортажні фото- та відеороботи, на яких зафіксовано реальні події.
«Представлені твори мають спровокувати реакцію глядача та спрямувати на роздуми про глибинне, про те, що врешті-решт необхідно в собі подолати заради змін у майбутньому», – відзначають організатори.
У проекті взяли участь українські художники Катерина Єрмолаєва та Ларіон Лозовий, Даниїл Галкін, Анатолій Твердий, Аліна Максименко, Ілля Psyfox, Богдан Томашевський, Анна Миронова, Руслан Тремба та інші.
Виставку експонуватимуть до 28 лютого.
Ресентимент (фр. ressentiment /rəsɑtimɑ/ «обурення, злопам’ятність, озлоблення») — почуття ворожості до того, що суб’єкт вважає причиною своїх невдач («ворога»), безсила заздрість, «тяжке усвідомлення марності спроб підвищити свій статус у житті або в суспільстві».
У Києві представили виставку про людську агресію
11 Лютого 2015 11:30
Джерело:
ІНФОРМАЦІЙНА АГЕНЦІЯ «ВГОЛОС»


- 6 Березня
- 17:38 В Україні стартує вступна кампанія та реєстрація на НМТ-2025: що потрібно знати
- 12:09 Україна та США обговорили дату і місце переговорів для завершення війни з Росією
- 11:44 Валерій Дубіль, БФ молодіжної ініціативи «Надія» разом з партнерами Олексієм Омельяненком та Євгеном Довбнею передали комплекси РЕБ Головному управлінню розвідки
- 09:30 6 березня: це цікаво знати
- 5 Березня
- 17:37 Легенди на колесах: у Києві є музей, де зібрані культові авто з усього світу
- 14:33 Залізничний ринок у Києві може зникнути
- 11:57 В Україні позбавили звань спортсменів, які залишили країну під час війни
- 09:31 5 березня: це цікаво знати
- 4 Березня
- 17:31 Небезпека у водоймах Київщини: про що застерігають синоптики
- 15:15 Валерій Дубіль, БФ молодіжної ініціативи «Надія» з партнером Олегом Аверʼяновим і компанією «Пожмашина» доставили Головному управлінню розвідки військове обладнання й РЕБи
- 14:04 Столична держекоінспекція: про утилізацію медичних відходів під час сезонних спалахів захворювань
- 09:26 4 березня: це цікаво знати
- 3 Березня
- 17:57 У 4-му корпусі КПІ ім. Ігоря Сікорського відкрили меморіальні дошки загиблим студентам-героям
- 14:42 У столиці відкрили рекрутинговий центр президентської бригади імені Гетьмана Богдана Хмельницького
- 12:00 Британія надасть Україні 5 тисяч ракет ППО та створить “коаліцію бажаючих”