У Києві стартує проект, присвячений Марку Вовчку

10 Лютого 2015 10:42
cultprostir.com.ua

cultprostir.com.ua

«Атмосфера Марка Вовчка» − другий із серії проектів, присвячених видатним українкам. У його рамках пройдуть конкурс на краще освідчення у коханні, зірковий фотопроект, у якому відомі українці перевтіляться у героїв казок письменниці, конкурс ілюстрацій до її творів, літературні вечори, вистава театру тіней за мотивами новели Марка Вовчка, а також історичний проект, покликаний розповісти про життя і творчість цієї незвичайної жінки з невідомої сторони.

«Біографія і творчість Марка Вовчка − взірець того, що немає таких труднощів, які неможливо подолати, −  розповідає літературознавець, доктор філологічних наук, професор Національного університету «Києво-Могилянська академія» Віра Агеєва. − Вона весь час долала неймовірно важкі перепони: від дитинства напівсироти до заборони друкуватися українською мовою. Тим не менше, це єдина письменниця середини ХІХ століття, яка змогла заробляти собі на життя і утримувати сина за допомогою пера. Своєю прозою Марко Вовчок вперше дала можливість почути голос жінок, жінок незалежних, жінок пристрасних, здатних наполягати на своєму, навіть якщо доводиться платити надто дорогою ціною. Її канонічна особистість, її життя і творчість, безумовно, приклад для молодого покоління».

Ще однією задачею, яку ставлять перед собою організатори проекту, є підтримка української книги. З цією метою проводиться конкурс ілюстрацій до творів Марка Вовчка. Роботи фіналістів, відібрані професійним журі, будуть представлені на виставці «Атмосфера Марка Вовчка», яка відкриється 26 лютого у виставковому просторі ТРЦ «Атмосфера».

Джерело: cultprostir