Що ж зробити, щоб утриматися від такого отруйного «коктейлю»? Все просто — потрібно лише використовувати натуральні засоби для миття посуду. У мережі поширюється чимало рецептів таких засобів.
Ми поділимося з вами одним із подібних рецептів, який був представлений користувачем Liveinternet «БоняЛапо4ка» і, як стверджується, випробуваний на собі.
Основна перевага цього рецепту в тому, що він 100% не викликає алергії, пише користувач.
Добрий це засіб і тим, що в нього входять лише 3 компоненти, які завжди під рукою.
Нам необхідно:
— Дві склянки води;
— Один шматок дитячого мила;
— Півпачки соди.
Спосіб приготування:
• Натремо мило на тертці.
• Додамо спочатку одну склянку води, зіб’ємо міксером, додамо ще склянку.
• В утворену піну додамо поступово соду.
• Збиваємо ще трохи і готово!
• За консистенцією виходить паста.
• Витрачається така рідина для миття посуду набагато більше, ніж розрекламовані засоби по ТБ, але враховуючи, що зі вкрай дешевого двохсотграмового шматочка мила і півпачки соди можна отримати літрову баночку натурального мийного засобу, то в результаті воно виходить куди більш економічним, пише БоняЛапо4ка.
Руки воно сушить у міру, однак, не менш ніж після звичайного засобу для миття посуду. Головне, що все відмиває.
Далі наводяться кроки щодо поліпшення цього засобу.
Модернізація засобу
1. Замість дитячого мила використовуємо господарське. Мийний ефект покращиться, однак, буде сильніше підсушувати шкіру рук.
2. Пляшечка гліцерину допомагає пом’якшити цей засіб.
3. Якщо мило, натерте в стружку, залити окропом, дати розбухнути і потім розтопити на водяній бані, то можна отримати рідкий засіб (однак, як пише, БоняЛапо4ка, їй більше подобається ефект дії пастоподібного).
4. Специфічний запах мила можна нейтралізувати цитрусовими або хвойними ароматами.
5. Щоб посилити дієвість мийного засобу, можна додати в нього пару ложок гірчиці (однак у такому разі не можна використовувати засіб у занадто гарячій воді — гірчиця може заваритися, і потрібного результату ми не отримаємо; можна використовувати цей засіб для холодної та теплої води).
6. Посилить засіб також і лимонна кислота або сік.
Яка користь від натурального мийного засобу
1. Збережемо своє здоров’я і здоров’я наших близьких.
Хлор, який може міститися в мийних засобах, викликає захворювання серцево-судинної системи, атеросклероз, анемію, гіпертонію і безліч алергічних реакцій. Він також негативно впливає на волосся та шкіру, підвищує ризик онкологічних хвороб.
Фталати — це речовини, які використовують при створенні штучних ароматизаторів. Вони через легені потрапляють до крові і накопичуються в організмі. Їхня дія особливо небезпечна для матерів-годувальниць і вагітних жінок, оскільки викликають у дітей розвиток вад статевої системи.
2. Крім того, що збережемо здоров’я наших рідних, ми ще й зробимо внесок у поліпшення довкілля. Наприклад, на городі чи дачі є проточна вода, і доводиться мити посуд у чашках або тазиках. Якщо використану воду з промисловим мийним засобом вилити на землю, навіть за межами власної ділянки, — це просто злочин, пише БоняЛапо4ка. А компоненти запропонованого нею засобу, за її словами, не принесуть ніякої шкоди ґрунту.
3. Велика кількість фосфатів, які містяться в багатьох мийних засобах, потрапляючи в довкілля, призводять до прискореного розвитку водоростей у водоймищах. Токсини, що виділяються синьо-зеленими водоростями, небезпечні для риб та інших водних живих істот. Крім того, ці водорості погіршують якість води, яку ми п’ємо — вона набуває різних запахів та присмаків.
Таким чином, відмовившись від засобів, що містять фосфати та інші шкідливі для природи речовини, ми зробимо свій невеликий внесок у поліпшення якості життя на планеті.