Проблеми незаконного будівництва можливо вирішити лише об’єднавши зусилля владних структур, громадськості та засобів масової інформації. Таку думку під час брифінгу висловив заступник голови КМДА Павло Рябікін.
Про це повідомляє прес-служба КМДА.
Зокрема, він заявив, що міська влада планує відкрити максимальний доступ до інформації про містобудівні процеси.
«Буквально декілька днів тому на сайті містобудівного кадастру Києва з’явився новий розділ, в якому можна ознайомитися з інформацією про всі ділянки, на які видавалися містобудівні умови та обмеження. Це надзвичайно важливий крок з точки зору вдосконалення механізмів громадського контролю за будівництвом.
Так, кожний киянин, побачивши будмайданчик, може зайти на сайт містобудівного кадастру та подивитися, чи видавалися містобудівні умови та обмеження щодо цього об’єкту. Якщо не видавалися – це вже свідчить, що будівництво відбувається з порушенням. І нам дуже важливо якомога раніше дізнатися про такі випадки. Адже, чим раніше ми зможемо виявити проблему і зупинити шахрайство, тим менше ризиків для громадян», – зауважив Павло Рябікін та наголосив, що наразі міська влада оприлюднює ту інформацію, яка раніше вважалася закритою.
«Ми прагнемо зробити всі дані про будівництво, яке ведеться в Києві, максимально відкритими, постійно доповнюватимемо та розширюватимемо інформацію на сайті містобудівного кадастру. Сподіваюся, що така відкритість сприятиме посиленню громадського контролю за містобудівною діяльністю», – підкреслив Павло Рябікін.
Він нагадав, що наразі працює над проектом створення незалежного інтернет-ресурсу, який об’єднав би всю інформацію про забудовників та будівництво.
«Наразі ми ведемо переговори з компаніями, які можуть взятися за створення цього веб-порталу – незалежного ресурсу, де на мапі будуть представлені об’єкти будівництва, де можна буде вивчити офіційну інформацію про забудовника і наявні у нього документи, прочитати відгуки тих, хто вже мав справу із забудовником, або ж придбав житло саме у цьому комплексі тощо. Це б дозволило киянам отримувати об’єктивні дані про будівельні компанії та допомогло не стати жертвою афер у сфері нерухомості», – розповів Павло Рябікін.