Київрада спростила процес отримання земельних ділянок

6 Березня 2015 10:06
kreschatic.kiev.ua

kreschatic.kiev.ua

Нова процедура отримання землі дозволить уважніше ставитися до кожного проекту розробки землеустрою. А безпосереднє відведення ділянки все одно буде виноситися на розгляд депутатів у сесійній залі.

«Земельні» спрощення далися депутатам Київради складно. Під час пленарного засідання до проекту рішення «Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 28.02.13 «Про Тимчасовий порядок передачі (надання) земельних ділянок у користування або власність із земель комунальної власності в місті Києві» було запропоновано та розглянуто більше десятка правок та пропозицій.

Голова постійної комісії Київради з питань містобудування, архітектури та землекористування Володимир Прокопів  пояснив «Хрещатику», що передбачають прийняті зміни і хто від цього виграє.

«Від цього рішення в першу чергу виграє здоровий глузд. Знаєте, коли я сам розбирався з цим питанням, то з самого початку не міг зрозуміти, чому все так ускладнено і заплутано. Наприклад, ти здаєш документи в Дозвільний центр, потім документи направляють в Київську міську раду, тут вони проходять через візування п’ятнадцяти чиновників, які навіть не читають цей документ. І тільки після цього документи передаються на опрацювання у профільний департамент. Далі папери знову проходять через численних чиновників, які просто фізично ставлять візи. Крім того, і проект розробки землеустрою, і вже саме питання землевідведення виносилося на розгляд Київради», – розповів депутат.

Тепер дана процедура значно скоротиться і стане логічною. За словами Володимира Прокопіва, нова схема проста і зрозуміла кожному.

«Ти подаєш документи в Дозвільний центр. Він одразу передає їх на опрацювання до Департаменту земельних ресурсів КМДА. Департамент передає документ на профільну депутатську комісію. Комісія погоджує (або не погоджує) дозвіл на розробку землеустрою. Міський голова підписує дозвіл чи відмову. І вже на сесії розглядається питання про передачу землі», – деталізував пан Прокопів.

Нова процедура на кілька місяців скорочує терміни оформлення документів і на 50% – роботу в сесійній залі. Зараз кожен проект розробки землеустрою погоджується на сесії.

Передбачається, що «земельне» спрощення матиме позитивний вплив на інвестиційний клімат столиці. По-перше, з процесу прибрали корупційний ризик. По-друге, у Києві таким чином може поменшати незаконних забудов.

Коли неможливо оформити документи, то підприємець починає шукати обхідні шляхи. Або пропонує хабарі, або починає будувати без документів, в надії, що десь і колись вони все ж будуть погоджені.

Депутати додають, що повний порядок виділення земельних ділянок буде погоджений пізніше. Справа в тому, що дані зміни необхідно приймати у комплексі зі змінами до регламенту роботи Київради, бо це взаємопов’язані речі.

«Ці зміни зараз в процесі. За кілька місяці, я думаю, ми підготуємо всі необхідні документи. І одразу після цього нова система запрацює, – запевнив Володимир Прокопів. – Ми спрощуємо, а не ускладнюємо, тому додаткової підготовки і ресурсів для цього не потрібно».

Берег повернули з другої спроби

Водночас депутати Київради продовжують поверти місту землі, які недобросовісні забудовники намагаються забудувати. Зокрема, 16,44 гектарів на Оболоні (берег затоки «Собаче Гирло») повернули в комунальну власність. За розірвання договору оренди з ТОВ «Архітектурно-будівельний альянс», яке орендувало цю ділянку під забудову, проголосували з другої спроби. Першого разу – забракло голосів.

Депутат Київради Владислав Михайленко зазначив «Хрещатику», що забудовник намагався зберегти за собою право володіти даною земельною ділянкою. «Представник компанії-забудовника переконував депутатів у сесійній залі, що вони не збираються зводити будівлі на цій площі. Обіцяли облагородити територію,однак юридичних гарантій не було, лише на словах. Тому депутати вирішили не ризикувати. Тим більше, ми переконані, що активні мешканці Оболоні і зокрема вулиці Прирічної ніколи б не дозволили цього будівництва на березі затоки», – прокоментував «Хрещатику» пан Михайленко.

Від себе хочемо додати, що збережену території потрібно цінувати в першу чергу тим людям, які живуть поблизу і приїжджають туди на відпочинок. На жаль, зараз ця ділянка катастрофічно засмічена. Відтак, у забудовника з’являється більше аргументів для того, щоб знову претендувати на ділянку.

Віталіна ГОНЧАР, «Хрещатик»

Джерело: Хрещатик