Міська влада планує відкрити максимальний доступ до інформації про містобудівні процеси

22 Березня 2015 20:00

Однією зі значних проблем на шляху до зупинки стихійного будівництва є недолугість нашого законодавства, зазначає заступник голови КМДА Павло Рябікін. За його словами, з 2010 року діє закон про містобудівну діяльність, який позбавив органи місцевої влади механізмів контролю над забудовою території міста. Цим законом Державний архітектурно-будівельний контроль (ДАБК) має право винести заборону на ведення робіт. Однак поки так зване ДАБК підпорядковується не місцевій владі, а Міністерству регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ, саме цією ситуацією користуються забудовники, адже контролю поки що немає. Про це пише газета “Хрещатик”.

«Тобто з моменту видачі містобудівних умов місто не контролює те, що будується на його території. Я вважаю, що це одна із основних помилок законодавця, яка призвела до ситуації, яку маємо на сьогодні. Сподіваюсь, що ДАБК буде повернуто в підпорядкування міста»,— підкреслив Павло Рябікін. Зокрема він заявив, що міська влада планує відкрити максимальний доступ до інформації про містобудівні процеси.

«Кілька днів тому на сайті містобудівного кадастру Києва з’явився новий розділ, в якому можна ознайомитися з інформацією про всі ділянки, на які видавалися містобудівні умови та обмеження,— говорить посадовець і продовжує,— це надзвичайно важливий крок з точки зору вдосконалення механізмів громадського контролю за будівництвом. Так, кожен киянин, побачивши будмайданчик, може зайти на сайт містобудівного кадастру та подивитися, чи видавалися містобудівні умови та обмеження щодо цього об’єкта. Якщо не видавалися — це вже свідчить, що будівництво відбувається з порушеннями. І нам дуже важливо якомога раніше дізнатися про такі випадки. Адже чим раніше ми зможемо виявити проблему і зупинити шахрайство, тим менше буде ризиків для громадян»,— зауважив Павло Рябікін та наголосив, що наразі міська влада оприлюднює ту інформацію, яка раніше вважалася закритою.

Окрім цього, столичні «урядники» ведуть переговори з компаніями, які можуть взятися за створення незалежного веб-ресурсу, де на мапі будуть представлені об’єкти будівництва, де можна буде вивчити офіційну інформацію про інвестора і наявні у нього документи, прочитати відгуки тих, хто вже мав справу із забудовником або ж придбав квартири саме у цьому комплексі тощо. «Це б дозволило киянам отримувати об’єктивні дані про будівельні компанії та допомогло б не стати жертвою афер у сфері нерухомості»,— розповів Павло Рябікін.

Джерело: Хрещатик