Сергій Жадан та Микола Рідний презентують проект-інтервенцію

19 Березня 2015 18:00
cultprostir-prod.s3.amazonaws.com

cultprostir-prod.s3.amazonaws.com

25 березня в Національному художньому музеї відбудеться зустріч із Сергієм Жаданом та Миколою Рідним з нагоди виходу книги «Сліпа пляма», організована за підтримки Goethe-Institut в Україні та спільно з програмою DAAD Artists-in-Berlin. 

Книга, що включає нову поезію в прозі Сергія Жадана та фотосерію «Сліпа пляма» Миколи Рідного, вийшладруком у грудні 2014 в Берліні. Восени 2014 року мистецька програма DAAD спільно з галереєю KuLe та Joel Mu запросили авторів втілити арт-проект на фасаді будинку в центрі Берліна. Їхній спільний проект-інтервенція «Сліпа пляма» експонувався від 30 вересня до 14 грудня 2014. На банері великого формату було відтворено деталь фотографії, що зображувала стіну зруйнованого будинку в Луганську. Ця робота є частиною фотосерії Миколи Рідного, в якій медійні знімки збройного конфлікту в Україні нагадують поступове настання сліпоти і як наслідок звуження поля зору: образи наче повністю поглинаються чорнилом.

«У нашому баченні ми маємо сліпу пляму. Не тільки в переносному сенсі, але й фізично це пустий простір поміж лівим і правим очима. У зв‘язку з цим явищем, ми ніколи насправді не бачимо, що відбувається навколо, але будуємо картину реальності та намагаємося заповнити сліпу пляму, спираючись на наші знання, політичну позицію або під впливом інформаційного тиску», – так пояснює назву проекту Микола Рідний.

Джерело: Cultprostir