Сухість шкіри: лікування народними засобами

24 Березня 2015 11:00
epochtimes.com.ua

epochtimes.com.ua

Взимку з проблемою надмірної сухості шкіри, що супроводжується свербежінням, почуттям стягнутості та лущенням, стикається майже кожен. Як оздоровити шкіру, не вдаючись до дорогих косметичних засобів?

Суха шкіра створює не тільки дискомфорт, але й порушує природний захисний бар’єр, що перешкоджає проникненню шкірних інфекцій. Здорова шкіра має захисний шар особливих жирів — ліпідів, що утримують вологу в шкірі й роблять її пружною та м’якою.
Взимку, коли в приміщеннях вологість повітря не більше 20%, наша шкіра починає стрімко втрачати вологу. А мороз і холодний вітер, відлущуючи верхні шари шкіри, лише посилюють загальну картину. Шкіра втрачає свій захисний бар’єр, стає нездатною більше утримувати вологу, стає грубою й лущиться.

Крім цього, існують й інші чинники, що призводять до проблеми надмірної сухості шкіри:

1. Неправильний догляд за шкірою: застосування їдкого мила, гарячий душ, тривалі гарячі ванни, витиранням жорстким рушником, застосування скрабів — все це в значній мірі висушує шкіру, позбавляючи її захисного шару.

2. Неправильне, неповноцінне харчування.

3. Побічний ефект прийому деяких ліків. До препаратів, що викликають сухість шкіри належать: сечогінні засоби, речовини-аналоги вітаміну, А, антигістамінні препарати, засоби для боротьби з висипом вугрів.

4. Гормональні зміни в організмі.

5. Генетична схильність.

6. Захворювання: псоріаз, діабет, знижена функція щитовидної залози.

Сухість шкіри може проявлятися як на всьому тілі, так і на окремих ділянках: на животі, на обличчі, на руках або гомілках. Не варто ігнорувати проблему надмірної сухості шкіри, в іншому випадку це може призвести до розвитку шкірному запальному процесу — дерматиту.

Як вилікувати суху шкіру?

Не існує диво-засобу, що дозволяє з першого разу вилікувати суху шкіру: шкіра вимагає ретельного щоденного догляду.

1. Замініть гарячі ванни прохолодним душем: тривалий вплив гарячої води викликає відчуття стягнутості шкіри — це перша ознака її сухості. Під час водних процедур не тріть шкіру мочалкою, відмовтеся від застосування скрабу. Тривалість водної процедури не повинна перевищувати 5–10 хвилин.

2. Застосовуйте м’які, не парфумовані засоби, що містять мінімум добавок. Відмовтеся від антибактеріальних засобів.

3. Після душу нанесіть на шкіру зволожуючий засіб. Важливо: будь-який зволожуючий засіб слід наносити тільки на злегка вологу шкіру.

4. Включіть у свій раціон їжу, що містить вітаміни, А, В, Е, С. Ці вітаміни добре впливають на шкіру, а також покращують загальний стан вашого здоров’я.

Основні продукти, що містять ці вітаміни:

Вітамін, А містять зелені й жовті овочі (морква, солодкий перець, шпинат, брокколі, зелений лук, зелень петрушки), бобові (соя, горох), яблука, шипшина. А також риб’ячий жир, молоко, вершкове масло, сметана, сир, сир, яєчний жовток.

Вітамін B містять: гречана й вівсяна крупа, чорний і білий хліб борошна грубого помелу; курячі яйця, молочні продукти.
Вітамін Е: масла (кукурудзяна, соєва, соняшникова), арахіс, бобові.
Вітамін С: шипшина, чорна смородина, перець, петрушка, брюссельська капуста, яблука, цитрусові, ківі.

5. Пийте достатньо води. 6–8 склянок води протягом дня поліпшать стан вашої шкіри.

6. Правильні мікроклімат. Як вже говорилося вище, тепле повітря приміщень, що містить мінімум вологи, висушує шкіру. Вирішити цю проблему допоможе зволожувач повітря. Крім цього, перед сном слід обов’язково провітрювати приміщення.

7. Зволожуючі засоби для сухої шкіри. Вибирайте зволожуючі засоби, що не містять спирт і різні парфумерні добавки.

Гліцерин — сприяє самовідновлення шкіри, повертає втрачену вологу.

Вазелін — створює захисний бар’єр між шкірою й навколишнім середовищем.

Народні рецепти для сухої шкіри

1. Ванна з молоком і медом

1 л молока нагріти до кипіння, на водяній бані розтопити 200 гр меду. Змішати молоко і мед, суміш вилити у воду.

2. Ванна з відвару лляного насіння й аптечної ромашки

Приготувати відвар з ромашки аптечної та лляного насіння: 50 гр аптечної ромашки і 50 гр лляного насіння заварити в 1 л води і настояти 2 год. Додати в ванну, приймати 10–15 хвилин.

Маски для сухої шкіри

1. Маска з листя м’яти

Спосіб приготування: листя м’яти помити, залити киплячою водою та довести до кипіння. Варити 2–3 хвилини, охолодити і нанести на марлю рівним шаром. Накласти на обличчя, тримати 15–20 хвилин, після чого маску зняти, шкіру обполоснути водою.

2. Яєчний крем для сухої шкіри

Приготувати відвар квіток липи: 2 ложки сухих квіток липи заварити в 1 склянці води. Тримати на водяній бані 15 хвилин, після чого охолодити. 1 тюбик жирного живильного крему змішати з 1 жовтком і з приготованим відваром квіток липи. Відмінно живить і пом’якшує шкіру.

3. Крем з суміші сухих трав

По 2 ч.л. сушеного подорожника і м’яти залити 1 склянкою киплячої води, тримати на вогні 5 хвилин. 2 ложки відвару змішати з живильним кремом і перемішати.