Корисні властивості овочів і фруктів

24 Квітня 2015 11:00
ogo.ua

ogo.ua

Щодня ми вживаємо велику кількість різноманітних продуктів харчування, не замислюючись, однак, про те, що вони мають не тільки особливу поживну цінність, а ще й корисні властивості. Про користь овочів і фруктів починають твердити нам в школі, розповідаючи про правильне і здорове харчування.

Але не завжди ми дотримуємося навіть елементарних правил, а потім дивуємося – звідки беруться хвороби та різні проблеми у вигляді зайвої ваги або інших неприємностей.

Корисні властивості овочів і фруктів відомі досить давно. Кожен вживається в їжу продукт може приносити організму як користь так і шкоду. Визначити значення і користь різних продуктів у своєму житті і в харчуванні має кожна людина.

Безсумнівно, Вам відомо про шкоду жирної, гострої, надмірно солоної їжі, і Ви обмежуєте її споживання. А вживаєте Ви в достатній кількості овочі та фрукти , які містять клітковину, допомагає очистити організм від скупчилися шкідливих речовин і шлаків, вітаміни, які відіграють важливу роль у нормальній життєдіяльності організму та інші корисні речовини?

Корисні властивості рослинної їжі здатні запобігти розвитку багатьох захворювань, а також і надати неоціненну допомогу в їх лікуванні. Знаючи про корисні властивості овочів і фруктів можна правильно скласти свій раціон і уникнути багатьох неприємностей. Пропонуємо Вам корисну інформацію про властивості дарів природи, які доступні кожному.

Капуста здатна захистити шлунок і стравохід від онкологічних захворювань. Багата вітамінами А, С, К, а також містить деякі вітаміни групи В. З мінералів в її складі – залізо, кальцій, магнезит, фосфор – незамінні учасники багатьох процесів у людському організмі. Наявність вітаміну С робить капусту відмінним засобом для зміцнення імунітету, зниження рівня холестерину. Причому, корисною є не тільки звична нам білокачанна капуста, а й брюссельська, кольрабі, цвітна. Існує безліч рецептів страв з капусти, мають відмінний смак і корисні властивості.

Картопля. Навряд чи хтось може уявити собі своє харчування без цього овоча. Супи, запіканки, пюре, салати з картоплею поживні і мають відмінний смак. А сік цього нічим не замінного овоча допомагає в лікуванні гастриту при підвищеній кислотності, має сечогінну дію, знижуючи, таким чином, тиск і позбавляючи від набряків. Містить сік картоплі велика кількість кальцію, його прийом рекомендований пацієнтам, страждаючим серцево-судинними захворюваннями.

Селера – унікальний овоч, улюбленець бажаючих схуднути. Містить вітаміни групи В, К, Р, магній, цинк. Вживання цього овоча, що має корисні властивості, допомагає позбутися безсоння, неврозів, захворювань печінки і нирок, повертає чоловікам чоловічу силу і попереджає розвиток хвороб простати. Рецепт супу для семиденної дієти зі зниження ваги простий, а ефект від його вживання – чудовий. Для супу потрібно капусту (1/2 вилка), цибуля (3 шт.), 2 зелених солодких перцю, 2 помідори (свіжих або консервованих), 1 морквина, 1/2 бульби селери і 2 його зелених стебла, зелень. Є такий супчик можна скільки завгодно, вся його краса в тому, що чим більше їли – тим швидше худнеш. За тиждень такої дієти можна скинути від 7 кг. Почуття голоду при цьому не докучає. При використанні даної дієти рекомендований додатковий прийом вітамінних комплексів і вживання 2 літрів рідини щоденно.

Гарбуз. Цей овоч містить величезну кількість каротину, що нормалізує обмін речовин, ріст клітин, зміцнення кісткової системи, зубів. Саме в гарбузі міститься досить рідкісний вітамін Т, який грає важливу роль в освіті тромбоцитів. Знаменита гарбуз і вмістом великої кількості заліза.

Яблука. Їх регулярне вживання нормалізує роботу шлунково-кишкового тракту, а також всієї травної системи, позбавляє від закрепів, покращує апетит. Також ці фрукти сприяють поліпшенню роботи печінки, а особливі волокна прикріплюють до себе молекули холестерину і виводять його з організму. Корисні властивості яблук дозволяють уникнути раку товстої кишки.

Груша має антимікробні, властивостями, надає сприятливу дію на роботу шлунка і кишечника . Грушевий компот ефективний при лікуванні простатиту. При сильному кашлі використовують відварені або запечені груші, які надають протикашльову дію. Рекомендований прийом грушевого соку при цукровому діабеті.

Лимон має сильні антисептичні властивості. Його сік рекомендований до застосування людьми, страждаючими атеросклерозом, сечокам’яною хворобою, порушеннями обміну речовин, захворюваннями шлунково-кишкового тракту. Водою з додаванням лимонного соку можна полоскати горло при ангінах, а соком цього фрукта змащувати місця на шкірі, уражені грибком. І, звичайно ж, в лимоні просто величезний вміст вітаміну С, який необхідний для підвищення захисних сил організму, зміцнення стінок судин. Скибочку лимона можна додавати в чай, лимонний сік – використовувати для заправки салатів, цедру додають у випічку.

Ягоди не відстають від овочів і фруктів. У полуниці – великий вміст вітаміну С, фосфору, заліза і кальцію. Вченими доведено, що її вживання знижує ризик виникнення ракових захворювань.

Журавлина має жарознижувальними, бактерицидними властивостями. Використовується дана ягода при лікуванні захворювань шлунково-кишкового тракту, очищення судин для профілактики виникнення атеросклерозу, хвороб сечостатевої системи. Вміщені в журавлині таніни посилюють дію багатьох лікарських засобів, у тому числі і антибіотиків. Використовуються корисні властивості журавлинного соку і при зовнішньому застосуванні – для лікування сухої екземи, гнійних ран і лишаю. Журавлина має антиоксидантну і радіопротекторну дію, підвищує імунітет, сприяє виведенню з організму токсинів і шкідливих речовин.