Масаж або просто протирання обличчя кубиками льоду — один із найбільш простих і ефективних способів підтримки здоров’я і краси будь-якого типу шкіри.
Косметичний лід з чистої води або з додаванням настоїв трав подарує вам доглянуту свіжу шкіру, допоможе позбутися зморшок і набряків. Що ж відбувається зі шкірою, коли ви масажуєте її кубиком льоду? І чому завдяки косметичному льоду шкіра швидко набуває здорового вигляду?
Під час масажу шкіри кубиком льоду слідом за короткочасним охолодженням і звуженням поверхневих судин в шкірі відбувається розширення більш глибоких судин, що забезпечує посилений приплив крові. Після процедури поверхневі судини знову розширюються, кров наповнює капіляри — все це «запускає» обмінні процеси в шкірі. Як наслідок, звужуються пори, сповільнюються процеси старіння сполучної тканини шкіри, шкіра стає більш еластичною, набуває рум’янець і свіжий вигляд.
Як і в кожній процедурі, під час використання косметичного льоду, слід пам’ятати про протипоказання. Масаж кубиком льоду не рекомендується:
— якщо на вашій шкірі явно помітні розширені судини;
— при гострих запальних захворюваннях шкіри, відкритих ранках;
— при шкірних подразненнях і сильному зневодненні шкіри;
— перед виходом на вулицю взимку.
Як правильно приготувати косметичний лід
Косметичний лід можна приготувати як зі звичайної очищеної або мінеральної води без газу, так і з додаванням трав і відварів. У кожному разі, для льоду вода має бути якнайкраще очищена, ідеальний варіант — використання талої води. Тала вода — біологічно активна вода. Косметичний лід, приготований з такої води, здатний максимально «наситити» вологою зневоднені клітини шкіри, шкіра стає більш гладкою та здоровою.
Для кожного типу шкіри більше підійде певний вид косметичного льоду, але ви також можете чергувати різні варіанти за власним бажанням.
Рецепти косметичного льоду
Суха шкіра: для цього типу шкіри більше підійде косметичний лід з відвару ромашки, подорожника, звіробою, м’яти та петрушки.
Жирна шкіра: відвар із суміші календули та ромашки або календули та чистотілу.
Змішана шкіра: відвар із суміші деревію, ромашки та кульбаби.
1. Лід з мінеральної води — класичний варіант, для будь-якої шкіри. В формочки для льоду залити мінеральну воду без газу і заморозити.
2. Лід з соком лимона для омолодження шкіри. Сік половини лимона додати в склянку чистої води і заморозити.
3. Лід з зеленого чаю — тонізувальний засіб для будь-якого типу шкіри. Заварити міцний настій зеленого чаю, розлити по формах і заморозити.
4. Лід з рисового відвару для відбілювання шкіри і пігментних плям.
2 ст.л. рису відварити в 500 мл очищеної води до повного розварювання. Відвар процідити, остудити і розморозити.
5. Косметичний лід для звуження розширених пор. Приготувати настій з 1/3 квітів бузини, 1/3 квітів липи, 1/3 квітів ромашки аптечної. 1 ст.л. цієї суміші залити склянкою окропу, варити 3 хвилини, після чого процідити і додати ½ ч.л. меду. Перемішати, дати настоятися 30 хв. Настій остудити і заморозити.
6. Косметичний лід із соку моркви відмінно тонізує шкіру. Сік моркви розвести очищеною водою у співвідношенні 3:1, заморозити.
7. Лід з соком алое і шавлією — від вугрової висипки і зняття роздратування. Змішайте ½ склянки настою шавлії і 2–3 ст.л. соку алое, заморозьте.
8. Лід з відвару чистотілу для очищення шкіри від вугрів. Зварити відвар з розрахунку 2 ст.л. подрібненої трави на ½ л води. Остудити, заморозити.
9. Косметичний лід від набряків навколо очей. Суміш: ¼ звіробою, ¼ зеленого чаю, ¼ чорного чаю, ¼ аптечної ромашки. 1 ст.л цієї суміші трав залити склянкою окропу. Дати настоятися протягом години. Процідити, остудити, заморозити.
Як правильно застосовувати косметичний лід
1–2 рази на день, наприклад, вранці та ввечері, протирайте обличчя та шию кубиком льоду. При цьому масаж повинен бути швидким, злегка торкайтеся шкіри і не тримайте лід довго на одному місці, інакше можна переохолодити шкіру. Вся процедура повинна займати близько 2–5 хв. Після масажу льодом не слід вмиватися, шкіра повинна залишитися вологою.
Для більшого ефекту виконуйте масаж льодом за масажними лініями, захоплюючи область навколо очей:
— навколо очей: від внутрішнього кута по верхній повіці — до зовнішнього кута ока, потім по нижній повіці — до носа;
— на щоках: від кута рота — до слухового проходу, а потім від середини верхньої губи, і бічній поверхні носа — до верхньої частини вушної раковини;
— на лобі: від середини лоба — до скронь;
— по нижній щелепі: від середини підборіддя — до мочок вух.