У столичній адміністрації опублікували список з 50 столичних водних об’єктів, в яких краще не купатися – плавання в них небезпечно для здоров’я і навіть може закінчитися травмою. Найбільш поширені причини невідповідності – наявність води з зливових стоків (24 об’єкти) і антисанітарія (23 об’єкти).
Кілька київських озер, крім порушення санітарних норм, не підходять для купання, оскільки є колишніми кар’єрами (Сонячне, Алмазне і Заплавное). Ще у трьох кар’єрних озер – Небріж, тягла і Мартишева, – небезпечне дно. Як і у ставка у Відрадному парку.
Також купатися не можна в затоці Берковщина (поруч йде будівництво), озері Підборному (воно є частиною дренажної системи) і озері Гарячка – золовідвалі Дарницької ТЕЦ. Ще два озера – Кругле і Петровське, – не найкращі місця для дозвілля на воді, оскільки знаходяться в промзоні, а Дубки – близько автомагістралі.
У Синьому озері та ставу на вулиці Прилужній – недостатній водообмін, ця ж проблема – у Центрального озера на Оболоні. Відпочинок на Куренівському та Либідської озерах і зовсім загрожує закінчитися трагедією: схили їх берегів можуть обвалитися. А озеро Гнилушка, виправдовуючи свою назву, не підходить для купання, оскільки біля нього випасають худобу.
З повним переліком водойм і причинами, чому вони не підходять для купання, можна ознайомитися в цьому списку: