Роботи до нового опалювального сезону вже тривають. Про це розповіли директори профільних департаментів КМДА та підприємств комунальної сфери, а також представники керівництва районами, пише “Хрещатик”.
Зробити треба багато. Так, усього в столиці до опалювального сезону потрібно підготувати 11 246 житлових будинків, з яких 8403 перебувають в комунальній власності, 911 — у ЖБК, 385 будинків — ОСББ, 464 — відомчих, 697 — інвестиційних та 386 гуртожитків.
Київська влада поставилася до справи відповідально. Задля приведення будинків у належний для опалювального сезону стан у районах створено штаби, складено плани-заходи. Ними передбачено підготувати системи холодного водопостачання у 11 227 будинках, в 11 207 будинках — каналізаційні мережі, системи гарячого водопостачання у 9 395 будинках (і ще у 1781 будинку з газовими колонками). Центральне опалення перевірять та підготують до зими у 10 981 будинку, електропостачання — в 11 248 будинках. Тож спеціально навчені фахівці завітають до кожної оселі.
І це лише перерахунок окремих видів робіт. Масштаби заходів справді вражають. Тому, як повідомили директор Департаменту житлово-комунальної інфраструктури Дмитро Новицький та його заступник Олександр Малихін, цьогоріч випробування тепломереж на щільність та міцність розпочалося з 15 квітня. Станом на 15 травня вже випробувано 9 тепломагістралей з 56-ти (16 %), за тепломережами цей показник сягає 20,5 %. Виявлено 212 пошкоджень трубопроводів тепломереж, з них магістральних — 168, усунено 171 пошкодження.
Тож можна сподіватися, що ймовірні прориви тепломереж узимку траплятимуться лише подекуди, а кияни забудуть про жахливу картину: серед снігу та морозу комунальники у страшенному рові латають труби.
Але тепла не буде без енергоносіїв, хоч як мережі не готуй. Тому на розширеному засіданні голова комісії з питань ЖКГ та ПЕК Олександр Клюс звернув особливу увагу на необхідність накопичити достатні запаси вугілля та мазуту, а також на важливість консультацій із газових питань. Зокрема, за його словами, ПАК «Київенерго» доцільно було би замислитися про збільшення запасів мазуту з наявних 53 тис. тонн до 154 тис. тонн на випадок форс-мажорних обставин.
Що ж до вугілля, то, за інформацією представників Дарницької ТЕЦ, нині запаси «чорного золота», із залишками з минулого опалювального сезону, складають близько 40 тонн, а накопичити на складах передбачається 100 тис. тонн. Цього має вистачити навіть за умови суворої зими.
А от питання коригування лімітів газу для Києва, як розповіли представники «Київгазу», перебуває у стадії консультацій. Депутати Київради сподіваються, що до опалювального сезону більшість київських будинків отримають теплові лічильники, і кияни сплачуватимуть тільки за спожите.
Головний висновок, який можна зробити за підсумками розширеного засідання постійної комісії з питань ЖКГ та ПЕК,— столиця вчасно підготується до опалювального сезону. Відтак, екстремальні ситуації коли й будуть, то як виняток, а не як правило.