Українська правда – Київ

13 Травня 2015 14:00
sport.zo.net.ua

sport.zo.net.ua

Зазвичай люди дарують квіти в якихось особливих випадках, бажаючи підкреслити свою увагу до приймаючого подарунок. І не обов’язково потрібен привід для вираження своїх почуттів. Квіти все скажуть самі, треба тільки уважно поставитися до вибору букета, враховуючи, кому і з якого приводу вони будуть вручатися. Давайте уявимо собі ситуацію, коли доречно і навіть необхідно дарувати квіти, і постараємося не помилитися у своємувиборі квітів.

Значення кольорів у букеті

Жовтий колір – символ світла і сонця. Жовті квіти дарують людям, яким бажають світла і добра. У нашій культурі жовті квіти прийнято дарувати людям мистецтва, чиєю нестримної енергією та талантом ви захоплюєтеся. Однак, у нашій культурі склалися стійкі тенденції у ставленні до жовтого кольору, як кольору “зради, невірності, розлуки”. Тому дарувати жовті квіти своїй дамі серця, не варто. Виняток становлять дівчата, які віддають перевагу жовтому кольору над іншими кольорами.

Помаранчевий колір символізує на Сході силу, владу, гордість. У зв’язку з цим доречно буде подарувати помаранчевий букет начальниці або начальнику.

Сині квіти “говорять” про тугу, вірністі, на Сході їх прийнято дарувати чоловікам, які йдуть в армію. У нас сині і бузкові квіти дарують людям, чию оригінальність хочуть підкреслити. Букет каже: “Я ціную Вашу вишуканість!” Урочистий фіолетовий колір – знак дружби, а зелений – спокою і миру – ці відтінки доречні в “дружніх” букетах.

Нейтральний білий колір – доречний в будь-яких букетах і випадках – це символ чистоти, ніжності, а в деяких букетах смутку і жалоби. У нашій культурі білі квіти символізують невинність, молодість, їх прийнято дарувати на весілля. Польові білі квіти – ромашки, конвалії, проліски – можна дарувати жінкам без жодного приводу. А біла акація у багатьох європейських народів уособлює чисту і світлу любов.

Рожевий колір у букетах квітів пов’язаний з юністю і скромністю. Цей колір практично універсальний. Даруйте рожеві квіти людям будь-якого віку та статі з будь-якого приводу. Вони подобаються всім, тому що піднімають настрій і викликають усмішку. Такий букет говорить: “Я до вас добре ставлюся!”

Червоний колір розцінюється, як колір любові і пристрасті. Однак червоний має велику кількість відтінків, і з цим не можна помилитися. Світло-червоні квіти можна дарувати другу або родичеві, якого Ви ніжно любите. Але темно-червоний – колір пристрасті (чим яскравіший колір, тим сильніші почуття) дарують тільки коханим.

Значення кількості квітів у букеті

Почнемо з того, що якщо в букеті менше десяти квітів, то їхня кількість повинна бути непарна, оскільки саме непарні числа наділяють букет позитивною життєвою енергією і гармонією. Мовою квітів і у цифр є секретне значення. Так що будьте уважними.

1 квітка

      – Ти все, що в мене є!

3 квітки

      – Хочу поїхати з тобою на край світу.

5 квіток

      – Я тебе люблю!

7 квіток

      – традиційно дарують в день заручення.

9 квіток

      – Я тебе поважаю як друга.

10 квіток

      – Хочу що-небудь для тебе зробити.

11 квіток

      – Ти мій друг.

12 квіток

      – Нам важко, але думаю, все буде добре.

13 квіток

      – Я ненавиджу і зневажаю тебе!

14 квіток

      – Ти все, що в мене є!

15 квіток

    – Ти заслужив мою вдячність і повагу.

Значення квітів

Айстра – символ смутку й печалі.

Братки – з часів середньовіччя вважалися квітками Святої Трійці (у темномій плямі середини квітки християни бачили трикутник, який зображає три лики Святої Трійці, і порівнювали його з всевидячим оком;). У багатьох інших країнах, наприклад в Англії, їх дарують коханим жінкам як признання в любові, символ вірності і відданості.

Волошка – свідоцтво делікатності, витонченості, внутрішнього благородства.

Гвоздика червоного кольору за часів Великої французької революції була емблемою прихильників короля: її колір був зловісним, нагадував колір пролитої крові. Дівчата дарували невеликі букети яскраво-червоних гвоздик юнакам, які йдуть на війну. Вважалося, що це допоможе їм повернутися з перемогою. За часів Наполеона вважали, що ця квітка зберігає життя, оберігає від випадкової кулі. Тому солдати дбайливо зберігали на грудях ці квіти.
Зараз, як правило, червона гвоздика говорить про гарячі почуття.

Біла гвоздика говорить про довіру, є свідченням тихого смутку, печалі, туги.

Гвоздика жовта – ненависть, презирство.

Гвоздика махрова – визнання таланту.

Жоржина – вираз вдячності, подяки.

Гіацинт – веселий настрій, бажання пожартувати.

Жасмин – ніжне освідчення в коханні, схиляння.

Ялина – багатство, розкіш.

Камелія – внутрішнє благородство, скромність.

Латаття з найдавніших часів була символом краси і красномовства. За давньою легендою ця квітка виникла з тіла чарівної німфи, яка загинула від любові і ревнощів до Геркулеса, який залишився до неї байдужим.

Конвалія – знову здобута свобода.

Лілія – символ Франції, на гербі цієї країни зображені три перехрещені лілії, які символізують милосердя, правосуддя і співчуття. У цій країні лілію вважали проявом вищої міри благовоління й поваги.

Білу лілію з найдавніших часів вважали символом невинності і чистоти. Стародавні єгиптяни прикрашали ними тіла померлих молодих дівчат. У Луврі до цих пір зберігається саркофаг з молодою єгиптянкою, у якої на грудях лежить лілія. У Стародавньому Римі білі лілії вважалися квітами витонченості, багатства і розкоші, а також символізували надію. Лілію зображали на монетах.

Християнська традиція зробила лілію символом невинності і цнотливості. Пресвяту Діву в багатьох католицьких країнах зображували в оточенні гірлянд з лілій.

Лілія біла – невинність, юність, чеснота.

Лілія водяна – умиротворення, спокій.

Лілія блакитна – благородство душі.

Лілія жовта – гординя.

Лотос – життєвий досвід і мудрість.

Маргаритки в багатьох католицьких країнах вважали квітками Пресвятої Діви Марії. Існує давня легенда, згідно з якою одного разу вночі, коли дівчинка Марія дивилася на всіяне зорями небо, вона побажала, щоб ці чудові зірки перетворилися на земні квіти. У цю ж мить зірки відбилися в блискучих крапельках роси, і на наступний день земля була всіяна білими квіточками, схожими на зірки. Квіти так сподобалися дівчинці, що вона попросила називати їх квітами Марії. У стародавній Німеччині маргаритки приносили в жертву богині любові Фрейе. У середні століття лицар, кохана якого погоджувалася віддати йому своє серце, зображував на своєму щиті маргаритку. Зараз маргаритку вважають символом невинності.

Мімоза – скромність, сором’язливість.

Нарцис білий – свідоцтво покірності.

Нарцис жовтий – символ егоїстичності, підвищеної самооцінки.

Незабудка говорить сама за себе. Символізує прохання пам’ятати, не забувати. Ця квітка також є символом туги, емблемою вірного кохання між дружиною і чоловіком, відданості. Ця квітка в період середньовіччя служили постійним нагадуванням про Бога.

Орхідеї – свідчення поваги.

Півонія – у багатьох країнах символ пристрасної любові, в деяких країнах означає сором.

Пролісок – надія на краще.

Жовта троянда можете “сумніватися” в щирості кохання.

Червона троянда таємно “зізнається” у палких почуттях.

Бузок – ніжна романтична любов.

Тюльпан – взаємність.

Фіалку в більшості європейських країн вважають символом невинності, скромності, сором’язливості. Згідно стародавній східній легенді, вона з’явилася з сліз вдячності Адама, які він проливав, коли архангел Гавриїл пробачив його. У Древній Греції фіалку вважали символом смутку і смерті. Тому цими квітами прикрашали смертне ложе і могили молодих дівчат.

Фіалка біла – чисті помисли, романтичні мрії, платонічна любов.

Фіалка синя – взаємна захоплення, взаємна симпатія.

Хризантема в нашій свідомості міцно пов’язана з Японією. У цій країні зображення цієї квітки помістили на національний прапор і монети. Вища нагорода називається орденом Хризантеми. Восени в Японії відзначають свято цвітіння хризантем, під час якого японці підносять один одному чашечки саке з подрібненими пелюстками хризантем. Це є побажанням довголіття. У багатьох європейських країнах хризантеми вважаються символом скорботи, смутку. З них складають букети для похорону.

Як правильно купувати квіти

При покупці квітів зверніть увагу на бутон у тому місці, де пелюстки виходять з-під зовнішньої оболонки. Якщо ви виявили сліди висмикування пелюсток – квітка не буде стояти довго, так як він, мабуть вже почав в’янути і продавці спробували це замаскувати. Зовнішні пелюстки y деяких квітів (нариклад, y троянд і гвоздик) справді підлягають видаленню, але зробити це продавець повинен у вашій пpисутності.

Проведіть огляд пелюсток – на них не повинно бути сіруватих і жовтуватих плям. Якщо по краю пелюстки йде темна смужка, то такі квіти стоять уже давно. Вони засохнуть через день-два. Ще один спосіб визначити свіжість квітів – оглянути їх зрізи: у свіжих квітів зріз світліше, ніж зовнішня поверхня стебла. Однак настільки свіжі квіти – рідкість, тому зверніть увагу на якість зрізу: чим якість нижча (зріз більш “кошлатий”) – тим краще вода постyпала в стебло, поки квіти стояли y пpодавця. Не варто бpати квіти з почеpневшими зpізами. Безпомилковий спосіб перевірки квіти на свіжість, стиснути пальцями бyтон чyть вище того місця, де він пpиєднується до стебла. Свіжий бутон – твеpдой на дотик. Дpябла квітка згодиться хіба що на вінок. Нечесні продавці намагаються продавати задорого навіть квіти з поламаним стеблом, встромивши в місце зламу голку. Щоб уникнути обману, легенько помахайте обраною квіткою у повітрі – якщо стебло буле зламане – це сpазy пpоявится.

Вибрані квіти несіть бутонами вниз, захищайте їх від різких поривів вітру, снігу і дощу. Якщо квіти не дуже свіжі, опустіть їх спочатку на ніч у ванну з водою кімнатної температури. Після чого обгорніть їх у мокрому туалетному папері. Коли папір висохне, зніміть його – квіти постоять у вас ще деякий час. Якщо квіти свіжі, то зріжте ножем все листя, якому буде під водою. Потім укоротіть стебло під кутом приблизно 60-65° і розріжте його кpестоподібно двічі, глибина розрізу – 5-8 см. Четвеpтинки легенько pазведить в стоpонy. Потім поставте в вазy з кип’яченою холодною водою, в котру добавлена чайна ложка цукру, або таблетка аспірину. Підготовлені таким чином квіти повинні пpостояти не менше п’яти днів.

Як дарувати квіти

Кілька порад чоловікам як дарувати квіти своїм коханим

  • Ненав’язливо дізнайтеся які квіти любить дама, і чи любить вона їх взагалі.
  • До квітів потрібно ставитися не як до формального подарунку, а як до живої істоти.
  • У мороз квіти краще купувати не на вулиці, а в теплому приміщенні.
  • Якщо відправляєте букет посильним, вкладіть візитку або листівку з посланням.
  • Намагайтеся здивувати не розміром букета, а його оригінальністю. Так ваш подарунок довше залишиться в пам’яті.
  • Якщо жінка не любить букети, подаруйте їй окремо упаковані квіти. Але упаковка обов’язково повинна бути продуманою.
  • Якщо даруєте троянди, зачистіть шипи приблизно на 2/3 довжини стебла.