У Києві за півроку перейменують 110 “комуністичних” вулиць

29 Червня 2015 12:34
ua.korrespondent.net

ua.korrespondent.net

Зараз у процесі перейменування більше 40 вулиць.

У Києві за півроку планують перейменувати 110 вулиць. Про це повідомляє Український інститут національної пам’яті.

У прес-службі зазначили, що на сьогоднішній день в процесі перейменування більше 40 вулиць.

У той же час ще до прийняття законів у столиці були перейменовані 11 вулиць, що носять імена діячів радянського минулого.

“Проблема не в ностальгійному небажанні розлучитися з минулим, а в тому, що таким чином ми деформуємо свою сучасність і майбутнє. Діти з підручників історії знають про злочинну політику Леніна. Але для того, щоб отримати ці знання, вони йдуть до школи по вулиці Леніна , минаючи пам’ятник Леніну. Таким чином, ми виховуємо в молодому поколінні громадську шизофренію і моральний релятивізм – злочини і злочинці не тільки не засуджуються, їх продовжують вихваляти”, – пояснює голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

Інститут провів моніторинг київських вулиць на предмет їх перейменування, дані моніторингу можуть оновлюватися.

У прес-службі наголошують, що, згідно закону “Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборони пропаганди їх символіки” кожен громадянин може ініціювати перейменування топоніма.Далі пропозиція розглядається на Комісії з питань перейменування і виноситься на громадське обговорення. Так, кожен може на сайті Київської міської держадміністрації проголосувати за нову назву вулиці.

Відповідно до закону, під перейменування підпадають імена (псевдоніми) осіб, які займають керівні посади у комуністичній партії (від секретаря райкому і вище), вищих органах влади і управління СРСР, УРСР, інших союзних або автономних республік, працівників органів держбезпеки.

Закони набули чинності 21 травня.

Нагадаємо, раніше в Києві хотіли перейменувати три вулиці і Московський міст. Влада вирішила Київ очистити від “московських” назв.