Під Києвом у ці вихідні оживе історія

11 Серпня 2015 15:00
parkkyivrus.com

parkkyivrus.com

У “Парку Київська Русь” пройде фестиваль “Билини Стародавнього Києва 9-11 століть”

 15-16 серпня у “Парку Київська Русь” відбудеться головна подія року – фестиваль “Билини Стародавнього Києва 9-11 ст.”. Вже традиційно на цей захід приїжджають учасники клубів історичної реконструкції з усіх куточків України та з інших країн. Вони розташовуються табором за стінами Київського Дитинця, і на кілька днів місто оживає в прямому сенсі слова, тому що його наповнюють всіма можливими змістами учасники фестивалю.

Так вони ходять в історично достовірному одязі, де все – від важкої кольчуги до найменшого гудзика або жіночих прикрас – повинно бути таким, яким воно було тисячу років тому. У таборі дотримуються правил давніх часів у побуті – готують на вогнищі, не вживають продуктів, яких не було на нашому континенті за часів Давньої Русі, як, наприклад, картоплю чи помідори, облаштовують намети максимально достовірно, сплять на сіні.

З ранку до вечора живуть реконструктори простим і глибоким способом життя, несучи крізь століття давню мудрість допомогою народних ремесел, стародавніх пісень, танців, ігор. Особливе місце в реконструкції займає військова культура давнини. Під час фестивалю проходить кілька великих боїв на ристалищі, причому як вдень, так і вночі, коли місто занурюється в темряву і тільки факели по периметру арени підсвічують баталію. Це відчуття важко передати. Здається, що опиняєшся на справжньому ратному полі тисячу років тому. І твоє щастя – що ти тільки спостерігаєш.

Учасники фестивалю щедро діляться з гостями інформацією, яку довго по крихтах збирали з давніх джерел. Так на фестивалі можна не тільки побачити багато нового, що є, по суті, добре забутим старим, а й спробувати самому пройти крізь століття і отримати практичні навички. Наприклад, навчитися таким доречним і в наш час речам, як плетіння голкою, виготовлення шкіряних виробів, або таким забутим ремеслам, як плетіння кольчуг або видування скляних намистин. Також реконструктори запрошують гостей Древнього Києва зіграти в рухливі ігри – гилку, кубб або настільні ігри – тавлеї та інші.

Любителі оригінальних прикрас та інших сувенірів повинні обов’язково відвідати ярмарок майстрів. Адже тільки раз на рік тут будуть представлені не просто цікаві і гарні речі з натуральних матеріалів, а історично достовірні реконструкції прикрас, посуд, шкіряні ремені, сумок та багато іншого.

Крім того, на гостей фестивалю чекають такі давні заняття, як стрільба з лука, катання на конях. Глибше поринути в атмосферу Середньовіччя дозволить зміна іміджу в історичній костюмерній Стародавнього Києва.

Ціна квитка на фестиваль “Билини Стародавнього Києва 9-11 ст.” – 150 грн, для пенсіонерів – 75 грн, для дітей шкільного віку – 50 грн, дошкільнята – безкоштовно. Можна купити квитки заздалегідь на сайті Парка зі значною знижкою.

Стародавній Київ у “Парку Київська Русь” розташований в с. Копачів, Обухівський район, Київська область. З Києва щогодини курсують маршрутки від метро Видубичі.

Джерело: Сегодня