Як правильно вибрати шкільну форму для дитини

25 Серпня 2015 14:01
ukr.segodnya.ua

ukr.segodnya.ua

Не варто купувати форму з великим запасом

 Від того, як і у що буде одягнена дитина, залежить не тільки її комфорт, але і впевненість у собі. Форма ще не куплена? Пора сходити на шкільний базар – ми допоможемо з вибором.

Правильніше за все буде взяти на шопінг і дитину: навіть першокласникам (особливо дівчаткам) далеко не все одно, у що їх одягають. А що вже говорити про дітей постарше! У красивому одязі школяр ходитиме на уроки з більшим задоволенням.

Перед тим як купити форму, дізнайся у вчителя про вимоги до кольору і фасону. Адже в одній школі прийнято ходити в синій, в іншій – у чорній: скрізь свої правила.

Отже, на що ж ще, крім цікавого фасону і симпатичного зовнішнього вигляду одягу, варто звернути пильну увагу:

• якість тканини. Бажано, щоб вона була натуральною (допустима домішка синтетичних волокон – 30-35%), приємною на дотик, не м’ялася, добре пралася.
• бірку, на якій зазначена інформація про склад тканини та рекомендації з догляду за річчю. Вона повинна бути обов’язково, до того ж пришита, а не пришпилена шпилькою.
• якість швів і обробки. Жодних ниток, що стирчать, нерівних рядків і затягнутих швів! Все це свідчить про “кустарне виробництво. Така річ довго не прослужить і втратить свій товарний вигляд дуже швидко.

Не варто купувати форму з великим запасом (2-3 розміри): речі висітимуть на дитині і просто не доживуть (у первісному вигляді) до того часу, коли на дитині будуть якраз.

Форма для холодного часу року може бути на розмір більшою, адже під неї належить піддягати теплі колготи, гольф, джемпер або светр.

В ідеалі варто придбати для школяра кілька комплектів одягу для весняного та осінньо-зимового періодів. Для хлопчиків: 2 пари штанів, 2-3 сорочки, 2-3 гольфи або штани, піджак. Для дівчаток: 2 спідниці чи сарафан, жакет, брюки, 2 блузки, 2-3 гольфи. У гардеробі дитини обов’язково повинна бути святкова блуза або сорочка.

Що стосується кольору, краще зупинитись на темних і немарких – темно-зеленому, синьому і темно-синьому, бордовому, коричневому, сірому кольорах. До речі, зараз на піку популярності смужка і клітинка: вони можуть бути присутніми в деталях (комірець, оздоблення) або бути основним візерунком частини костюму – наприклад, жакета, спідниці або сарафана.

Джерело http://ukr.segodnya.ua/life/education/kak-pravilno-vybrat-shkolnuyu-formu-dlya-rebenka-642812.html