Що робити, якщо вам попалися мічені гроші: поради банкірів і міліції

25 вересня 2015 11:06

71

В обмінниках киянам підсовують гроші з обрізаними краями

У київських обмінниках стали видавати гривні з обрізаними краями. За словами киянки Катерини Бабич, такі купюри вона отримала, коли міняла долари на національну валюту. “У той же день в супермаркеті, коли я хотіла розплатитися за покупку цими грошима, касир мені сказала, що ці 50-гривневі купюри вона в мене не прийме. Причина тому: банкноти хоча і справжні, але з обрізаними краями. Коли я перевірила інші папірці, то жахнулася! Краї були обрізані у всіх”, – розповідає Катерина.

МІЧЕНІ ФАРБОЮ. Як пояснює співробітник одного зі столичних банків Олександр Пишнюк, дівчина отримала в обміннику мічені гривні, які незаконно потрапили в Україну з самопроголошених “ДНР” і “ЛНР”. “Співробітники регіональних банків Луганська і Донецька позначали фарбою краї гривень всіх номіналів та іноземної валюти. Робилося це для того, щоб надалі вони не потрапили в грошовий обіг України. Але в результаті грабежів мічені гроші все ж почали вивозити з “республік” – з метою збути їх в інших містах, у тому числі і Києві. А краї таких гривень стали просто обрізати, щоб їх приймали в оборот. Але ці гроші – недійсні!” – говорить Пишнюк.

За його словами, тепер киянка повинна написати заяву в міліцію. А здати купюри в банк нереально – їх ніхто не прийме. “Правоохоронці мають з’ясувати, що це за обмінний пункт і звідки вони взяли такі гривні”, – говорить Пишнюк. За його словами, щоб уникнути подібного, потрібно не міняти гроші в нелегальних обмінниках, де не видають квитанцію і не вимагають паспорт, і завжди уважно перераховувати і оглядати отримані купюри. Ну а якщо з якихось причин вони вас не влаштовують – відмовитися від валютно-обмінної операції.

МІЛІЦІЯ. За словами начальника главку столичної міліції Олександра Терещука, протягом останніх місяців тенденції до збільшення кількості фальшивих грошей у столиці правоохоронці не спостерігають, але в обороті несправжні купюри є. “Вилучаємо, працюємо… Що стосується мічених купюр, то вони нами вилучаються. А потім ми з’ясовуємо, як вони сюди потрапили”, – говорить Терещук. Операції з такими купюрами караються терміном позбавлення волі до 12 років з конфіскацією майна – за статтею “Виготовлення, зберігання і збут підроблених грошей”.