Етнофестиваль «Київ–серце України», який проводиться у столиці з 2013 р., гучно відкрив осінній сезон. Цього року захід, що постійно змінює своє місце проведення, подорожуючи районами Києва, пройшов у Павлівському парку.
Етнофестиваль відомий своїм традиційним громадсько-культурним спрямуванням. Серед завдань проекту – популяризація всього українського, від історії й культури до повсякденних побутових традицій й кухні. Освітньою метою фестивалю є розвиток самоврядування в столиці: повернення в сучасне суспільство громадської складової, громади, як єднання людей, готових самостійно вирішувати питання місцевого значення.
«Один в полі не воїн. Гуртом і батька добре бити. Берись дружно, не буде сутужно. З громади по крихті — голодному пиріг. З одної ягоди немає вигоди. Ми часто вживаємо подібні приказки, проте не усвідомлюємо всього значення народної мудрості: з сильної громади виростає сильна держава. – говорять ініціатори етнофестивалю, ГО «Муніципальна ліга Києва». – Сьогодні всі українці, кияни об’єдналися у війні проти російського агресора на Сході. Так само ми маємо об’єднуватися і для вирішення проблем місцевого рівня чи захисту своїх прав».
Сімейні цінності та всебічний розвиток дитини – нові тенденції заходу. Саме тому до організації етнофестивалю запрошені Національна бібліотека України для дітей та Фонд Миколи Томенка «Рідна країна». І бібліотека , і фонд відомі своїми патріотичними проектами, спрямованими на розвиток української культури, виховання молоді, популяризацію традиційного сімейного дозвілля, збереження української самобутності та захист суспільства від засилля інших субкультур.
Пропагуючи єднання громади та родинне дозвілля, організатори підготували спеціальну програму з розважально-освітніх заходів. Серед них конкурс дитячого малюнку на асфальті, книжковий кіоск з консультантом з дитячого читання, майстер-класи з виготовлення ляльок-оберігів і плетіння патріотичних браслетів, сімейне караоке, благодійна виставка-ярмарка творчих робіт «Діти-дітям» (зібрані кошти підуть на допомогу дітям-переселенцям зі Сходу).
Традиційним для етнофестивалю є частування всіх гостей та учасників стравою національної кухні. Цьогоріч кухарі-аматори приготували для киян два великих казани кулішу «по-козацькі» та канапки з салом.
Етнофестиваль «Київ–серце України» пройшов за підтримки політичної партії «РУХ ЗА РЕФОРМИ».