«Київ –серце України»: популяризація громадської активності та сімейного патріотизму

15 Жовтня 2015 16:21

Етнофестиваль «Київ–серце України», який проводиться у столиці з 2013 р., гучно відкрив осінній сезон. Цього року захід, що постійно змінює своє місце проведення, подорожуючи районами Києва, пройшов у Павлівському парку.

IMG_5585

Етнофестиваль відомий своїм традиційним громадсько-культурним спрямуванням. Серед завдань проекту – популяризація всього українського, від історії й культури до повсякденних побутових традицій й кухні. Освітньою метою фестивалю є розвиток самоврядування в столиці: повернення в сучасне суспільство громадської складової, громади, як єднання людей, готових самостійно вирішувати питання місцевого значення.

IMG_5586

«Один в полі не воїн. Гуртом і батька добре бити. Берись дружно, не буде сутужно. З громади по крихті — голодному пиріг. З одної ягоди немає вигоди. Ми часто вживаємо подібні приказки, проте не усвідомлюємо всього значення народної мудрості: з сильної громади виростає сильна держава. – говорять ініціатори етнофестивалю, ГО «Муніципальна ліга Києва». – Сьогодні всі українці, кияни об’єдналися у війні проти російського агресора на Сході. Так само ми маємо об’єднуватися і для вирішення проблем місцевого рівня чи захисту своїх прав».

IMG_5571

Сімейні цінності та всебічний розвиток дитини – нові тенденції заходу. Саме тому до організації етнофестивалю запрошені Національна бібліотека України для дітей та Фонд Миколи Томенка «Рідна країна». І бібліотека , і фонд відомі своїми патріотичними проектами, спрямованими на розвиток української культури, виховання молоді, популяризацію традиційного сімейного дозвілля, збереження української самобутності та захист суспільства від засилля інших субкультур.

IMG_5561

Пропагуючи єднання громади та родинне дозвілля, організатори підготували спеціальну програму з розважально-освітніх заходів. Серед них конкурс дитячого малюнку на асфальті, книжковий кіоск з консультантом з дитячого читання, майстер-класи з виготовлення ляльок-оберігів і плетіння патріотичних браслетів, сімейне караоке, благодійна виставка-ярмарка творчих робіт «Діти-дітям» (зібрані кошти підуть на допомогу дітям-переселенцям зі Сходу).

IMG_5575

Традиційним для етнофестивалю є частування всіх гостей та учасників стравою національної кухні. Цьогоріч кухарі-аматори приготували для киян два великих казани кулішу «по-козацькі» та канапки з салом.

IMG_5633

Етнофестиваль «Київ–серце України» пройшов за підтримки політичної партії «РУХ ЗА РЕФОРМИ».