Олександр Федоренко: Разом з громадськістю ми врятуємо Київ від партійної диктатури

6 Жовтня 2015 16:50

йййПартія «Рух за реформи» формує команду амбітних та ініціативних особистостей, громадських активістів, які увійдуть до складу політичної команди та на виборах до районних рад у Києві в 2016 р. балотуватимуться в депутати.

Про це заявив депутат Київради, голова ГО «Муніципальна ліга Києва», член команди «Рух за реформи» Олександр Федоренко під час зустрічі з представниками громадських організацій столиці.

«Чим більше влада утискає ініціативу, тим більше ініціативи проявляє громада. Сьогодні активісти власною діяльністю та власними проектами працюють ефективніше ніж деякі державні програми. Доводячи безпорадність та малоефективність армії чиновників. Наразі, ініціативи та дії громадських організацій стають більш дієвими у виявленні недоліків діяльності органів влади, аніж зусилля уповноважених органів» – вважає депутат.

Сьогодні ми є свідками сплеску потужної самоорганізації громадян. Доказом цього, за словами Олександра Федоренка, є волонтерський, благодійницький, добровольчий рухи, які демонструють реальні результати в тих питаннях, які лише частково вирішуються органами влади.

«Новий Закон про місцеві вибори – це заборона громадським організаціям брати участь у виборах шляхом висунення кандидатів, це небажання бачити представників громадської думки у владі та ігнорування волі звичайних людей. Всі розуміють, що Закон захищає інтереси олігархічних груп та мега-партій, гальмуючи розвиток місцевого самоврядування» – стверджує Федоренко.

Маючи значний досвід громадсько-політичної роботи, депутат наголошує, що в Києві є чимало активних та патріотичних людей, які раніше не планували займатися громадською діяльністю, а зараз успішно вирішують локальні проблеми: відстоюють сквери, «виводять на чисту воду» корупціонерів, реалізують програми допомоги воїнам АТО, тощо.

«Ці активісти – це потенційні депутати нового покоління, які звикли працювати відкрито, публічно, підзвітно, комунікабельно, всесь час перебуваючи в тісному зв’язку з громадою. Якщо їм дати владні повноваження, вони могли б збільшити результати своєї продуктивної діяльності в декілька разів. Відновлення ж райрад є необхідним кроком у становленні справжньої, а не імітаційної демократії. Громадяни повинні мати не призначених зверху, невідомих в районі чиновників, а обраних за власною волею своїх представників на місцях. Наша політична сила розуміє це, тому ми пропонуємо громадським активістам підтримку та співпрацю» – наголосив Олександр Федоренко.

Результатом зустрічі партії «Рух за реформи» та представників громадськості Києва є меморандум про співпрацю, одним з основних пунктів якого є висунення представників громадських організацій та органів самоорганізації населення кандидатами у районні депутати на виборах до районних рад Києва у березні 2016 р.

Нагадаємо, що 9 вересня 2010 року рішенням Київської міської ради № 7/4819 «Про питання організації управління районами в місті Києві» райради були ліквідовані . За неутворення райрад проголосувала тодішня більшість депутатів Київради (Партія регіонів, Блок Черновецького) та Блок Кличка у повному складі. Всього 95 депутатів зі 110, зареєстрованих у зал.