Скільки коштує оренда київського житла у жовтні

31 Жовтня 2015 12:55
perspektyvy.kiev.ua

perspektyvy.kiev.ua

у Києві ціни на оренду житлової нерухомості після літного здорожчання стабілізувалися.

Однак на початку листопада витрати орендарів зростуть через дорогі тарифи. «Зараз важко прогнозувати, чи зміниться орендна плата та чи підуть на поступки орендодавці у зв’язку з високими тарифами. Сьогодні домовитися з власниками щодо часткової сплати комунальних послуг майже неможливо. Не готові орендодавці і до торгу, зменшити вартість можуть лише у разі оплати квартири за 6 місяців», – зазначив провідний ріелтор АН «Альянс-брок» Володимир Столітній.

Проте деякі ріелтори зазначають, що власники готові поступатися і частково оплачувати комунальні послуги. «З орендодавцями можна домовитися щодо часткової сплати ЖКУ, проте умови у кожному випадку індивідуальні», – зазначила керівник відділу оренди АН «Киїівська нерухомість» Маргарита Валявська.

У жовтні попит на оренду житлової нерухомості у Києві активний, частіше винаймають житло вартістю від 4000 грн до 6500 грн. Серед головних вимог орендарів: гарний стан квартири, наявність необхідних меблів. Побутову техніку просять не всі клієнти, проте такі прилади, як пральна машина, холодильник та бойлер мають бути обов’язково. «Орендарі частіше обирають житло не за місцем розташування, а за станом квартири. Тобто, якщо вартість житла однакова, то орендарі відмовляються від гарного місцерозташування на користь кращого стану житла», – зазначив Володимир Столітній.

За словами Маргарити Валявської, незважаючі на дорогі тарифи, користуються попитом дво- та трикімнатні квартири. Частіше обирають житло економ-класу вартістю до 7000 грн.

На сьогодні у Києві активно винаймають житло сім’ї, переселенці із зони АТО, які переїжджають з квартири на квартиру, та мешканці західних областей.

Вартість однокімнатних квартир економ-класу на околиці столиці стартує від 4000 грн — це традиційно найдешевше житло. За аналогічне житло у прицентральних районах просять від 5000 грн, у центрі — від 5500 грн. Мінімальні ціни на двокімнатні квартири варіюються від 5000 до 6500 грн залежно від району.

Більшість власників квартир сегменту «бізнес» виставляють вартість оренди у доларах США. За словами Володимира Столітнього, орендну плату вони також бажають отримувати у валюті і не погоджуються на компроміс щодо сплати вартості у гривні по курсу. Однак, спеціалісти по оренді нерухомості АН «Планета Оболонь» зазначають, що у дорогові оренди зазначається орендна плата з урахуванням вартості валюти. Якщо курсові коливання вищі за 20%, то ціна у гривні переглядається у бік зростання. Підтверждує можливість досягнення компромісу з власниками і Маргарита Валявська: «Клієнти часто не погоджуються на сплату оренди у валюті, і деякі орендодавці готові отримувати оплату в гривнях згідно з курсом».