Проект передбачає два етапи
До 1 грудня “Київенерго” встановить у столичних будинках 3 тис. Вузлів обліку теплоенергії. Станом на 28 жовтня за програмою “Київенерго” вже змонтовано 2722 вузла. Паралельно компанія почала встановлення витратомірів і обчислювачів і виконання пусконалагоджувальних робіт на змонтованих вузлах обліку.
Проектом по установці вузлів обліку передбачено два етапи:
• Монтаж обладнання рамки вузла обліку (роботи в металі по встановленню обладнання) проводиться у міжопалювальний сезон;
• Встановлення витратомірів і обчислювачів, їх налаштування і тестування (роботи виконуються після початку опалювального сезону та подачі теплоносія в будинок, де встановлено вузол обліку).
На сьогодні витратоміри і обчислювачі вже встановлені на 732 вузлах обліку теплоенергії. З них на комерційний облік компанією прийнято 408 приладів. Згідно з графіками робіт і відповідно до наявних людськими і технічними ресурсами, тестування, пусконалагоджувальні роботи і прийняття на комерційний облік триватимуть близько місяця.
Крім строків, визначених технічними вимогами, готовність вузлів обліку до експлуатації залежить від забезпечення балансоутримувачем будинків (житлово-експлуатаційними організаціями) безпеки та охорони обладнання, вартість комплекту якого перевищує 70 тис. Грн.
У зв’язку з неодноразовими випадками викрадення і вандалізму будинкових лічильників “Київенерго” звертається до киян з проханням повідомляти про випадки халатності, які можуть призвести до втрати або пошкодження приладу обліку, за телефоном контакт-центру “Київенерго” (1 588 зі стаціонарного телефону або 202-15 -88 з мобільного). Всього в Києві було викрадено 168 теплолічильників, що належать компанії, 36 з них – протягом 2015 року.
Інформація про прийняття на облік теплолічильників розміщена на сайті компанії (на карті будинкових теплолічильників Києва http://kyivenergo.ua/te-home/karta_lichylnykiv, фільтр “Прийняті на комерційний облік”).
“Облік теплової енергії за показниками лічильника – це найбільш цивілізований і прозорий спосіб взаємин між постачальником послуг і споживачем. Енергокомпанія отримує можливість коректно планувати обсяги необхідного для виробництва теплоенергії газу, а споживач – мотивацію до збереження тепла і здійсненню заходів щодо енергоефективності, що вкрай важливо в умовах дефіциту енергоресурсів”, – зазначив комерційний директор ВАТ “Київенерго” Євген Бушма.