Всі житлові будинки Києва оснастять погодними регуляторами тепла

7 Жовтня 2015 11:41
perspektyvy.kiev.ua

perspektyvy.kiev.ua

більш ніж 50 столичних будинках буде встановлена система погодного регулювання подачі тепла, що дозволить жителям економити енергію і кошти.

Про це заявив мер Києва Віталій Кличко під час інспекції одного з будинків по вулиці Теремківській, де вже встановлена система регулювання подачі тепла.

“У більш ніж 50 житлових будинках столиці буде проведена реконструкція індивідуальних теплових пунктів, включаючи встановлення погодного регулятора. Багато киян скаржаться на брак тепла в будинках, або навпаки, коли через зміни погодних умов в квартирі дуже жарко, що призводить до додаткової втрати енергії і додаткових рахунків, в результаті отримують кияни рахунки за опалення. Щоб зробити більш ефективним використання джерел енергії та зменшити рахунки в платіжках, ми встановлюємо регулятори тепла в 50 будинках. Якщо на вулиці теплішає, подача тепла в квартири зменшується, холоднішає – температура автоматично збільшується”, – зазначив Віталій Кличко.

Крім того, зазначив мер, в рамках реконструкції теплопункту встановлюються теплові насоси. Це дозволяє зробити більш рівномірним і комфортним розподіл тепла в будинку. Тобто уникнути випадків, коли в одній квартирі жарко, а в іншій – холодно.

Київський міський голова розповів, що столична влада завершує установку 4000 будинкових теплолічильників, причому більш 3000 вже встановлено. І зазначив, що якщо установка теплових лічильників дозволяє заощадити 30% тепла, то така система погодного регулювання економить додатково ще близько 20% тепла, а отже, і коштів.

“Ми будемо робити все, щоб такою системою були оснащені всі будинки міста, адже це економія енергії і фінансів кожної родини”, – сказав Віталій Кличко. Орієнтовна вартість робіт в півсотні будинків – близько 300 тис. грн. Ціна залежить від проекту і включає закупівлю обладнання, монтажні, будівельні роботи тощо.