Киян закликають підписати петицію про порятунок історичних будинків

12 листопадаа 2015 12:25

17

Будівлі пропонують позбавити від самовільних прибудов і незаконних балконів

У Києві ініціюють порятунок історичних будівель. Відповідне звернення розміщене на сайті електронних петицій Київради.

“За останні роки ми бачили чимало прикладів знищення та руйнування історичних пам’яток міста. Вимагаємо вжити всіх заходів для запобігання їх знищення в майбутньому”, – йдеться в петиції Арсенія Фінберга.

Для цього автор ініціативи пропонує влястям міста провести дослідження стану історичних пам’яток Києва та розірвати договори оренди з усіма власниками, доводять пам’ятки столиці до руйнування. Також таких орендарів пропонують зобов’язати компенсувати шкоду, заподіяну місту, і відновити історичні будівлі.

Також пропонується заборонити установку балконів і кондиціонерів на історичних будівлях, а самовільні конструкції на історичних фасадах – демонтувати.
Крім того, в петиції пропонується оновити реєстру історичних пам’яток та архітектури у Києві, розробити сайт, який буде розповідати про них, а також дослідити всі схеми, які зробили можливими руйнування пам’яток, щоб законодавчо закрити таку можливість у майбутньому.

Ініціатива була опублікована 8 жовтня і на сьогоднішній день зібрала 8343 підписів, залишилося – 1657: для її розгляду в Київраді необхідно зібрати 10 000 підписів. Петиція доступна за адресою: petition.kievcity.gov.ua/petition/?pid=13.