«Кофеїновий наркоман»: як позбутися кавової залежності, не позбавляючи себе бадьорого ефекту

11 Грудня 2015 15:37
Переконані кавомани запевняють –  відмовившись від кави вже за  тиждень  почнеться справжня «ломка», а медики навіть ввели в ужиток термін

«кофеїновий наркоман». Так чому б не урізноманітнити своє меню і не включити в нього замінники кави – приголомшливі напої, які володіють не меншим стимулюючим і бадьорить ефектом, корисні, зігріваючі?
111
Цикорій

Він є максимально наближеним, після какао, замінником кави і не містить кофеїн. Напій цикорію виготовляють з коренів рослини. У ньому міститься інулін, що знижує рівень цукру в крові і відновлює мікрофлору кишечника, а також активні речовини трітерпени, які прискорюють обмінні процеси в організмі. Вітаміни групи B, позитивно впливають на нервову систему, а завдяки великому вмісту заліза цикорій допомагає боротися навіть з анемією.

Також до складу напою з кореня цикорію входять вітаміни і мікроелементи: C, PP, кальцій, калій і магній. Таке багате поєднання корисних речовин благотворно впливає на роботу серця і допомагає справитися з тахікардією та гіпертонією.

31

Мате

У цьому трав’яному напої, прибулому до нас з Південної Африки, знаходиться високий вміст аналогів кофеїну (теоброміну і теофіліну), що й обумовлює його тонізуючі властивості. Для приготування чаю використовують молоді пагони падуба парагвайського. Такий напій багатий цілим комплексом життєво важливих для організму вітамінів А, В, С, Е і Р, а також мікроелементів (магній, сірка, марганець, натрій, мідь, калій, залізо).

Крім того, що мате має м’який тонізуючий вплив на організм, цей чай здатний допомогти при безсонні – довгоочікуваний сон настає швидше, часу для того, щоб виспатися потрібно менше, а після пробудження приходить відчуття повного відпочинку. До речі, індіанці не випадково нарекли «парагвайський чай» (так ще називають мате) «еліксиром життя». Він сприяє нормалізації тиску, профілактиці атеросклерозу, знімає напругу в м’язах і підвищує імунітет. Приготування і вживання мате – справжня чайна церемонія. Готують його в спеціальній судині – калебасі і п’ють через бомбилью – спеціальну трубочку, що виконує роль фільтра, який затримує трав’яні частинки.

42

Шоколадний пуер

Це багаторічний китайський чай з шматочками чорного шоколаду або обсмаженими какао-бобами. Чим більше його термін витримки, тим він дорожчий, більше цінується, має яскравий аромат, смак і цілющі властивості. Особливу славу здобув Імператорський пуер, який «постарів» природним шляхом протягом 7-8 років. Цей напій за своїми смаковими якостями дуже нагадує каву і так само бадьорить вранці. Сприяє покращенню перистальтики кишечника, сприятливо діє на травний тракт, знижує рівень цукру в крові, допомагає в боротьбі із зайвою вагою.

Можна купити вже готовий пресований шоколадний пуер або приготувати суміш самостійно.

Масала

Це індійський чай, до складу якого входять пряні спеції, надають напою крім тонізуючого, ще й зігріваючий ефект. Кардамон, кориця, імбир, гвоздика, насіння фенхелю, чорний перець подарують сили, енергію, активізують метаболізм, поліпшать травлення і дадуть загальнозміцнюючий ефект. Єдиного рецепту приготування напою не існує, але ми рекомендуємо спробувати традиційний рецепт з молоком.

61

Імбирний чай

Його ще називають природним енергетиком. Крім того, імбирний чай відмінно підійде для профілактики простудних захворювань, адже він підвищує імунітет, має яскраво виражену протизапальну та протимікробну дію. Його рекомендують як знеболюючий засіб при хворобах опорно-рухового апарату. Імбир стимулює вироблення шлункового соку, допомагає при діареї, сповільнює ріст злоякісних клітин і благотворно впливає на людей, які страждають на бронхіальну астму.

В Індії імбир вважають афродизіаком. Вагітним жінкам рекомендують імбирні напої при токсикозі. Ми ж пропонуємо вам приготувати імбирний чай за  індійським рецептом з соком цитрусових.

Для цього в 750 мл киплячої води додайте 3 ст.ложки тертого або 3 ч.ложки сухого імбиру, щіпку цукру.
Доведіть до кипіння.     Якщо ви використовували свіжий корінь, то час кипіння чаю складе близько 5-8 хвилин, а якщо сухий, то всі 15.     Зніміть з вогню, додайте трохи чорного перцю і дайте настоятися 5 хвилин. Готовий напій процідіть і додайте за бажанням сік апельсина або лимона. Ароматний і корисний чай готовий!


Джерело:weloveua.com