На Червонозоряному проспекті, 14 збудують нову підпірну стіну

15 Грудня 2015 16:43

1

У дворі будинку на проспекті Червонозоряному, 14 тривають першочергові роботи з укріплення схилу. Також за результатами інженерно-геологічного вишукування ухвалено рішення про подальше відновлення підпірної стіни та відновлення прибудинкової території, інформує “Вечірній Київ”. Фахівці вже розпочали роботи з проектування відновлювальних робіт та складення відповідного кошторису. Про це стало відомо в ході проведення чергового засідання штабу з ліквідації надзвичайної ситуації на Червонозоряному проспекті, 14.

Наразі на схилі з боку обвалу стіни накладено водобар’єрну плівку для уникнення потрапляння води в ґрунт. На місці зсуву встановлено бетонні блоки для фіксації ґрунту та унеможливлення подальшого зсуву. Навколо місця обвалу встановили водовідводи – спеціальні насипи, що перешкоджають потраплянню води на місце обвалу та спрямовують потік води «в обхід». Такі заходи дадуть можливість стабілізувати територію схилу поки триватимуть подальші проектувальні роботи.

Контроль за виконанням робіт здійснює КП «Київбудреконструкція» спільно з фахівцями Державного підприємства «Державний науково-дослідний інститут будівельних конструкцій» та комунального підприємства «Спеціалізоване управління протизсувних підземних робіт» (КП «СУППР»).

На основі результатів інженерно-геологічних вишукувань та обстежень ухвалено рішення про будівництво нової підпірної стіни. Наразі розпочато роботи з проектування майбутньої конструкції та визначення обсягів фінансування, необхідних для будівельних робіт.

На території постійно перебувають чергові – представники районного та міського управління з питань надзвичайних ситуацій.

Триває цілодобове електронне спостереження, яке здатне зафіксувати зміни конструктивних елементів будинку. На сьогодні, за результатами моніторингу, ситуація залишається стабільною, руйнувань чи зсувів будинку не зафіксовано.

Нагадаємо, що підтоплення ґрунтів відбулося через тепломережу, що була несанкціоновано під’єднана до основних комунікацій будинку під час будівництва. З мережі до ґрунтів потрапило понад 30 тонн води, що стало причиною підтоплення ґрунтів, їх зсуву та обвалу підпірної стіни. Наразі триває слідство у цій справі.