Не забороняйте цукерки: що допоможе дітям відвикнути від шкідливої їжі

19 Грудня 2015 14:31

22

Карамельки, чіпси, газована вода – будь – якій мамі відомо, що ці продукти шкідливі. Але як пояснити це дитині і навчити її харчуватися правильно?

1. Не забороняйте цукерки

Але й не варто тримати їх запаси в кухонних шафах. Якщо дитина повернулася з дитячого свята або дня народження приятеля з цілим кульком солодощів, дозвольте їй з’їсти їх за столом, замість десерту. Будь-які жорсткі заходи ведуть лише до того, що заборонений плід здається тільки солодшим, в той час як ваша головна мета – привчити малюка харчуватися регулярно: сніданок, обід, полуденок і вечеря. Після повноцінної їжі всяких дурниць хочеться вже набагато менше!

2. Дружіть з овочами і молочними продуктами

Щоб бути сильним, здоровим і веселим, їх обов’язково потрібно їсти як мінімум два рази на день! Можливо, ваші пояснення і не змінять радикально смаків дитини, зате вона краще зрозуміє, чому ви так цінуєте ці продукти і наполягаєте на тому, щоб вони завжди були в її тарілці.

3. Не погрожуйте позбавити десерту

Якщо дитина не буде “їсти так, як треба”. Будь-яка їжа повинна приносити задоволення, але не повинна перетворюватися на винагороду.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому дітям і дорослим краще харчуватися однаково

4. Замінюємо цукор при будь – якій можливості

Шматочками свіжих фруктів або ложечкою меду, яку, наприклад, можна додати до натурального йогурту. Не забувайте про солодкі овочі – такі, як хрустка – не гірше чіпсів! – свіжа морквина або м’який печений буряк. Розкажіть дитині про здорові бонуси – вітаміни, харчові волокна і корисні мікроелементи, які містяться в цих продуктах, на відміну від промислових. І регулярно пропонуйте їй чисту воду, необхідну для правильної роботи всього організму – ніякої коли або іншої газованої води, зрозуміло, на столі бути не повинно.

5. Фантазуйте!

Додавайте в меню хрусткі овочі, нарізані апетитними кубиками або паличками (які можна вмокати в легкий йогуртовий соус, сказавши майонезу рішуче “прощавай!”), яскраві відтінки, грайте на контрасті солодке-солоне: родзинки або нарізані кубиками яблука у свіжому салаті допоможуть дитині краще поставитися до огірків, помідорів, латуку і т.п.

6. Проявляйте терпіння

Ваш малюк відмовляється їсти кабачки і цвітну капусту? Цілком можливо, як і дуже багато хлопчиків і дівчаток у віці від 2 до 9 років, він переживає період відторгнення всього незвичного: в цей час діти не хочуть навіть пробувати деякі продукти. Просто почекайте трохи і через кілька днів знову спокійно запропонуйте дитині корисне блюдо. І не забудьте з апетитом показати йому приклад!

7. Готуйте і їжте разом

“А що у нас сьогодні на вечерю?” Нехай дитина разом з вами придумає і допоможе розробити здорове і корисне меню: закуска, гаряче блюдо – і звичайно, десерт! Вона наполягає на смаженій картоплі? Чому б і ні – якщо у вашій родині її ще не їли на цьому тижні. Покажіть їй, як потрібно її чистити, познайомте з приправами … Гордість за власні кулінарні шедеври допоможе малюкові серйозніше ставитися до того, що лежить на його тарілці, а вам залишиться тільки привітати його з успіхом!

Джерело:ditey.com