Українська мова нарешті починає поширюватися і на ігровий YouTube

3 Грудня 2015 11:44

Й

В Україні активно почав розвиток новий напрямок творчості – блогерство в найбільшій медійній мережі YouTube.

Однією із гілок являються так звані Let’s Play, тобто, огляд комп’ютерних іграшок з коментарями самого блогера, повідомляє ArtNews.in.ua.

Нашу увагу привернуло те, що окрім звичних, російськомовних блогерів в даній гілці, розпочали діяльність і україномовні, яких раніше практично не існувало. Наприклад, нещодавно з’явився досить цікавий україномовний канал Let’s Play українською (https://www.youtube.com/user/RAmAntik21).

Даний жанр відео вже багато років популярний на таких сайтах, як, наприклад, YouTube. Такі відео знімає дуже різношерста публіка, і, отже, формат цих самих відео може бути абсолютно різним.

Часто летсплейщиків (або летсплеєрів) плутають з оглядачами. Основна відмінність між ними в тому, що якщо оглядач аналізує складові гри, починаючи з графіки і закінчуючи геймплеєм, то летсплейщик просто грає в гру на камеру, намагаючись показати все найцікавіше від свого проходження глядачам.

Цю ідею запропонували ще зарубіжні друзі, а потім підтяглися товариші з інших країн, однак, україномовного контенту було дуже мало. Після майдану, коли українська мова стала знову престижною серед населення України, усі напрямки діяльності розпочали користуватися нею. Віримой, що і це, специфічний для багатьох напрямок, також допоможе згадати українцям про свою мову і україномовний канал Let’s Play українською робить перші кроки в цьому.