Українці не задоволені рівнем культури у своїх містах

17 грудня 2015 15:30

the_thinker_rodin

Про це свідчать результати опитування, проведеного Гете-Інститутом в Україні у рамках проекту Культурно-освітня академія.

П.Левченко "Соняхи"

П.Левченко “Соняхи”

На прохання інституції, мешканці 6 міст України розповіли, чи задоволені вони культурними заходами, які проходять у їхніх містах, і чого їм бракує для якісного дозвілля. В опитуванні брали участь мешканці мегаполісів ― Києва, Одеси, Запоріжжя, а також містечок із населенням менше 35 тисяч осіб ― Жмеринки, Бучача, Добропілля.

Організатори опитування ставили за мету з’ясувати, наскільки відрізняється культурне життя у мегаполісі і маленькому місті. Так, більшість респондентів у великих містах (64%) відповіли, що відвідують культурні події, в той час як у маленьких містечках цей показник сягає 56%. До головних причин, чому українці у маленьких містах не відвідують культурні заходи, референти відносили брак цікавих подій (34%), брак коштів (28%) та часу (25%). У той же час більшість респондентів у великих містах (51%) посилаються в першу чергу на брак часу і лише 14% не знаходять для себе цікавих заходів.

Загалом 24% українців не знаходять цікавих для себе заходів. При цьому 29% мешканців малих міст оцінюють рівень культурних подій у своєму місті як «низький», тоді як 15% ставлять їм високу оцінку. В мегаполісах лише 8% респондентів низько оцінюють ті культурні заходи, що відбуваються, а 26% вважають рівень культурних заходів високим. 57% респондентів назвали культурні події «середніми».

Згідно з опитуванням, найпопулярнішими подіями у великих містах стали концерти (36%), у маленьких ― виставки мистецтва (12%). У той же час найбільше мешканцям великих міст бракує концертів (17%), театральних вистав (15%) і фестивалів музики та кіно (14%). Маленькі міста також прагнуть концертів (25%), фестивалів музики і кіно (25%), театральних вистав (19%).

В опитуванні взяли участь 800 осіб: жінки та чоловіки віком від 25 до 55 років. Опитування проводилось за випадковою вибіркою.
Інфографіка надана Гете-інститутом