Дослідники з Гарвардського університету заявили про істотне збільшення тривалості доби на Землі протягом 21 століття і переміщення осі з північного полюса приблизно на 1 см. За їх словами, на дані процеси впливає швидке танення льодовиків.
Як пише The Guardian, згідно з розрахунків науковців, щодня до доби буде додаватися по 5 мілісекунд. Такий висновок був зроблений після аналізу темпів танення льодовиків у північних регіонах.
Професор геофізики Джеррі Мітровіца повідомив про початок руху маси води до екватора, яка утворилася внаслідок танення льодовиків. Через це, як він стверджує, Земля стане обертатися повільніше.
Виходячи з цього, були внесені поправки у відому в науковому світі “загадку Манка”, що виникла в 2002 році після публікації результатів роботи океанографа Вальтера Манка. У ній було розглянуто вплив скорочення льодовиків на зміну обертання осі Землі.
Згідно з даними одного з останніх досліджень, скорочення льодовиків на сьогоднішній день є “історично безпрецедентним”.
Крім того, на півночі Атлантичного океану почав руйнуватися величезний льодовик, здатний підняти глобальний рівень води на 50 см.
Джерело: Укрінформ