Втома і способи боротьби з нею

22 Грудня 2015 19:18

34

Деякі повсякденні звички викликають перевтому і стрес. Якщо ти відчуваєш, що сили залишають тебе, спробуй боротися з цими причинами втоми. До речі, вони ж можуть викликати депресію і нервові зриви.

Можливо, ти втомлюєшся тому що…

…мало п’єш

Щоденна норма води для дорослої людини – 2 літри. Її запаси витрачаються швидко, адже волога необхідна для підтримки життєвих функцій організму. Чим більше води ти п’єш, тим швидше заповнюється водний баланс, а це дарує тобі сили та енергію.

…пропускаєш тренування

Навіть якщо в кінці робочого дня або вранці після пробудження ти відчуваєш втому, не відмовляйся від тренування. Ти можеш зменшити інтенсивність і навантаження під час заняття, а також скоротити його з години до 30-40 хвилин. Однак повністю відмовляти від спорту можна тільки у випадку хвороби. А легке нездужання після тренування розсіється.

…тобі не вистачає заліза

Безсилля, дратівливість і синці під очима свідчать не тільки про недосип. Часто ці симптоми повідомляють про брак заліза в організмі. Цей мікроелемент відповідає за рівень гемоглобіну і постачання внутрішніх органів киснем. Тому для підвищення стресостійкості організму необхідно залізо. Знайти його можна в яблуках, гречці, квасолі, шпинаті, буряці, печінці.

Причини перевтоми

 

…пропускаєш сніданок

Сніданок – найважливіший прийом їжі. Якщо ти пропустиш його, активність і сили покинуть тебе на весь день. Також відсутність сніданку уповільнює метаболізм, а це означає, що нестача енергії стане твоїм другом і постійно буде хотітися з’їсти чогось солодкого.

...схильна перебільшувати

Часто симптомами хронічної втоми є страх, тривога і паніка. Вони, в свою чергу, можуть бути викликані схильністю робити з мухи слона. Тобі необхідно понизити тривожність і перестати переживати через дрібниці, і тоді ти зрозумієш, що жити простіше, ніж тобі здавалося до цього.

…прагнеш до ідеалу

Часто вроджений перфекціонізм змушує працювати наповну. І все б добре, ось тільки цілі ти собі ставиш іноді просто недосяжні. А це не призводить ні до якого результату, окрім як стресу, втоми і депресії. Щоб знайти час для відпочинку, став тимчасові рамки і не працюй понаднормово.

Причини перевтоми

 

…користуєшся телефоном в ліжку

Якщо ти хочеш перевірити пошту або погортати соцмережі роби це до того, як ляжеш в ліжко. Так як підствітка смартфона негативно діє на нервову систему і може викликати дратівливість і безсоння.

…п’єш алкоголь ввечері

Алкоголь потрібно вживати не пізніше, ніж за 3-4 години години до сну. Так як він сприяє виробленню адреналіну, а той, у свою чергу, погіршує якість сну. Тому не пий багато на пізній вечірці.

Джерело: tochka.net