15 років Вікіпедії: концерт у Києві

14 Січня 2016 15:41

383809985

– Вікіпедія – це не тільки енциклопедія. Це також спільнота волонтерів, які не шкодують свого часу і зусиль, щоб забезпечити всім охочим вільний доступ до всієї суми знань людства. Концерт до 15-річчя Вікіпедії покликаний представити музичні проекти, якими займаються редактори української мовної версії вільної інтернет-енциклопедії, – розповідають організатори.

15 січня концерт відбудеться у мистецькій вітальні Міністерства освіти і науки, пише Вечірній Київ. У концерті прозвучать шедеври вокальної класики в українських перекладах Дмитра Ревуцького, Миколи Зерова, а також сучасних авторів. Цей пласт української культури був незаслужено забутий і майже втрачений. Відродити його покликаний проект «Світова класика українською». Лунатимуть твори композиторів різних епох від Генрі Перселла до Сергія Рахманінова, багато з них звучатимуть в українському перекладі вперше. Кілька інструментальних мініатюр буде виконано лауреатами фортепіанного конкурсу «Каштановий рояль» – першого у світі музичного конкурсу, за умовами якого, починаючи з 2013 року, кращі записи завантажуються в проекти Фонду Вікімедіа на умовах вільних ліцензій.

У виступах задіяні понад 20 учасників, серед яких – народна артистка України Наталія Свириденко, заслужена діячка мистецтв України Оксана Петрикова, заслужені артисти України – Віктор Тетеря, Наталія Кречко, Оксана Дондик.

Світовою прем’єрою стане виконання твору «гімн Вікіпедії», в основі якого – тексти самої Вікіпедії, її основних засад і правил. Автор цього твору і автор проекту – композитор і дописувач української Вікіпедії Андрій Бондаренко.

Родзинкою концерту буде виконання електронного твору Юрія Булки «please wait». Композитор є випускником Львівської музичної академії і активним дописувачем української Вікіпедії. Для вікіпедистів музична творчість Юрка Булки примітна тим, що він є першим і мабуть єдиним в Україні композитором, який публікує свої твори на умовах вільних ліцензій. Тобто його твори можна вільно використовувати за умови зазначення автора і ліцензії. Музикантам же буде цікаво дізнатись, що таке алгоритмічна композиція і як вона виконується за допомогою електронного інструментарію.

15 років Вікіпедії: концерт
Коли: 15 січня о 18.00
Де: Міністерство освіти і науки України, проспект Перемоги, 10
Вхід вільний