Хто ремонтує загальнобудинковий лічильника тепла?

6 Січня 2016 14:54
wikimapia.org

wikimapia.org

Обслуговування та ремонт загальнобудинкового лічильника тепла здійснює його власник, якщо інше не передбачено договором.

Це  пояснили в департаменті систем життєзабезпечення та житлової політики Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Так, відповідно до Правил користування тепловою енергією, затверджених постановою КМУ від 3 жовтня 2007 р. №1198, прилади комерційного обліку теплової енергії в діючій системі теплопостачання, які використовуються для розрахунків за теплову енергію між теплопостачальною організацією та споживачем, повинна придбати і встановити теплопостачальна організація за умови, що такі витрати передбачені в договорі. Якщо використовуються інші джерела фінансування придбання та встановлення приладів комерційного обліку, то відносини міжтеплопостачальною організацією та споживачем визначаються окремою угодою відповідно до законодавства.

Крім того, згідно із Порядком формування тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води (постанова КМУ від 1 червня 2011 р. №869), до повної собівартості постачання теплової енергії включаються витрати на періодичну повірку, опломбування, обслуговування та ремонт (включаючи демонтаж, транспортування і монтаж) засобів обліку теплової енергії, які є власністю ліцензіата.

Таким чином, обслуговування та ремонт загальнобудинкового лічильника тепла здійснює його власник, якщо інше не передбачено договором.

Відповідно до Законів «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про теплопостачання» здійснення контролю за належною організацією обслуговування населення підприємствами житлово-комунального господарства та дій їх посадових осіб, а також сприяння оптимальному розвитку систем теплопостачання на відповідній території належить до повноважень органів місцевого самоврядування.

Джерело: Закон і Бізнес