Микола Томенко: Про референдум Яценюка, або Як скасувати прямі вибори Президента!

25 Січня 2016 11:48

tomenko

Народний депутат Микола Томенко вважає, що  справжнім змістом референдуму прем’єр-міністра Яценюка є “перехід до повної парламентської республіки”. Про це він написав у своєму блозі на “Обозреватель”.

“Референдум з питань Конституції на користь збільшення своїх повноважень хотіли Кучма, Ющенко і Янукович (не буду входити в деталі чому і за яких обставин). І, як не дивно, “найуспішніший прем’єр України” використав їх досвід. У “правових роз’ясненнях” “найкращого міністра МВС” щодо змісту референдуму Яценюка читаємо головне питання: “перехід до повної парламентської республіки”- зазначає Томенко.

Він також нагадує, що  класичною парламентською республікою є Німеччина. Головними ознаками такої форми державного правління є відсутність прямих виборів Президента, перехід ключових повноважень до керівника уряду як глави виконавчої влади, обрання Президента в парламенті тощо…

Микола Томенко  зауважує,  що на референдум повинно виноситися, як правило, одне питання з очевидними й зрозумілими варіантами відповідей, які, в свою чергу, передбачають очевидне й зрозуміле правове вирішення проблеми.

“З огляду на це, ймовірні запитання від Яценюка-Авакова про”реальну судову реформу з перезавантаженням всіх судів і суддів” та про “децентралізацію – як основу розвитку унітарної державності” не є запитаннями для референдуму за визначенням, оскільки є радше загальним побажанням, типу “ви за те, щоб жити в багатій і щасливій Україні”. Про правову і політологічну коректність вищезгаданих формулювань мовчу!” – зазначає політик.

Депутат також нагадує очільникам уряду, що зовнішньополітичний курс України формує за Конституцією парламент: “І, як не дивно, цей курс визначений як євроатлантична інтеграція з вступом до ЄС і НАТО. МОЖЕ, В УРЯДІ ЯЦЕНЮКА ЦЬОГО НЕ ЗНАЛИ?!! А референдум з цього питання потрібний не про курс, а про вступ. Але за умов відповідної готовності України вимогам ЄС і НАТО і готовності ЄС і НАТО щодо нашого вступу. До речі, ідея використати цю тему як передвиборчу не нова. Це і КПУ, і СДПУ(0) і БЮТ…”

Микола Томенко не обійшов питання й про  “статус окремих територій”. На його переконання, це єдине питання, яке підпадає під форму та зміст ідеї референдуму.

“Проте й тут адекватним політикам і вченим зрозуміло, що більшість суспільства проти будь-якого автономного статусу для Донецької чи Луганської областей. Для прикладу: в Києві це підтримують 20% громадян, по Україні – біля 30%. Тоді, маючи таку соціологію, і референдум не потрібний і автономія шкідлива! Отож, «якби ви вчились так, як треба…» – нагадаю класику – той референдум був би не потрібний сьогодні” –  зазначає нардеп.

Томенко переконаний, що сьогодні Яценюк, у якого 85% недовіри, повинен самостійно подати у відставку.

”  Далі якнайшвидше необхідно сформувати новий уряд: УКРАЇНСЬКИЙ, ПРОФЕСІЙНИЙ І ВІДПОВІДАЛЬНИЙ. А справу змін до Конституції передати фахівцям, науковцям, громадськості, а не Президенту чи Прем’єру!” – вважає політик