«Правильні» сухофрукти: “нетоварний” вигляд, проте без сірчистого ангідриду

26 Січня 2016 17:09

0

Сухофрукти, отримані природною сушкою, — найцінніші й найкорисніші для здоров’я. Як навчитися вибирати «правильні» сухофрукти за зовнішнім виглядом?

Більшість сухофруктів, які зустрічаються у продажу, отримані методом швидкого висушування із застосуванням сірчистого ангідриду й подібних речовин. Такі сухофрукти теж можна вживати, але перед цим їх необхідно правильно підготувати. «Правильні» сухофрукти, які не зазнавали такої обробки, а були отримані традиційним методом дегідратації також є у продажу. Як правило, їх роблять у таких країнах, як Таджикистан і Узбекистан. І хоча такі сухофрукти мають «нетоварний» вигляд — непоказні, не блискучі й тверді — для їх сушіння застосовувалася традиційна технологія, і тому вони найбільш корисні для здоров’я.

У процесі правильного сушіння фрукти втрачають свій колір, стають зморщеними й потемнілими. Це і є одна з вірних ознак натуральності сухофруктів. Жоден фрукт не може стати після висушування яскравішим за свій первісний колір. Друга ознака — комахи, які можуть бути або з часом заводитися в натуральних, не оброблених «хімією» сухофруктах. Третя ознака — сухофрукти не повинні злипатися (наприклад, якщо стиснути їх у руці), повинні залишатися жорсткими й сухими.

Сухофрукти, які сушать разом з кісточкою, більш цінні та корисні: вони містять більше вітамінів.

Тепер подивимось, як мають виглядати найбільш поширені сухофрукти, що були отримані завдяки традиційній технології.

Чорнослив

Якщо чорнослив блискучий, з антрацитовим відтінком — він оброблений гліцерином.

Якщо чорнослив має кавовий відтінок — перед сушінням він був оброблений каустичною содою. Така обробка призводить до втрати вітамінів і поживних властивостей, появі гіркоти.

Натуральний, правильно висушений чорнослив має чорний матовий колір, не блищить. Фотоколаж: Emily/flickr.com (ліцензія: creativecommons.org/licenses/by-nc/2.0), EpochTimes.com.ua

Натуральний, правильно висушений чорнослив має чорний матовий колір, не блищить. У нього солодкий смак з кисличкою, але без гіркоти. Визначити якість чорносливу можна і так: через півгодини намочений чорнослив повинен місцями біліти.

Фініки

У продажу можна побачити фініки, покриті цукровим сиропом. Це не кращий варіант. Вибирайте саме сушені фініки.

Вибирайте сушені фініки. Фотоколаж: Emily/flickr.com (ліцензія: creativecommons.org/licenses/by-nc/2.0), EpochTimes.com.ua

Інжир

Правильно висушений інжир має колір від світло-коричневого до світло-бежевого. Плід трохи плескатої форми. Білий наліт — це глюкоза, такі плоди солодші.

Правильно висушений інжир має колір від світло-коричневого до світло-бежевого. Білий наліт — це глюкоза. Фотоколаж: Emily/flickr.com (ліцензія: creativecommons.org/licenses/by-nc/2.0), EpochTimes.com.ua

Родзинки

Якщо родзинки мають рівномірно світло-жовтий, золотистий колір — вони були обкурені сірчистим ангідридом. На жаль, більша частина світлих родзинок, які продаються на ринках і в магазинах, була отримана саме в такий спосіб.

Родзинки світло-жовтого, золотистого кольору отримують обробкою сірчистим ангідридом. Фотоколаж: Emily/flickr.com (ліцензія: creativecommons.org/licenses/by-nc/2.0), EpochTimes.com.ua

Родзинки, які були отримані методом природної дегідратації, — темно-коричневі, нем’які. Родзинки, отримані з темного винограду, — чорні з блакитним нальотом.

Курага

Якщо курага має яскраво-оранжевий колір — вона була висушена із застосуванням хімікатів.

Курагу яскраво-оранжевого кольору одержують із застосуванням хімікатів. Справжня курага має темно-коричневий або блідо-жовтий колір. Фотоколаж: ben dalton/flickr.com (ліцензія: creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0), EpochTimes.com.ua

Справжня курага має непоказний вигляд: темно-коричневий або блідо-жовтий колір, обумовлений великою кількістю каротину.

Найбільш корисним вважається урюк — цілісний плід дрібноплідного абрикоса, що містить кісточку.

Джерело: epochtimes.com.ua