При найменших ознаках ГРВІ та грипу необхідно негайно звертатися до лікарів

14 Січня 2016 14:16

2

Ознаками грипу є головний біль, біль у м’язах, першіння та біль у горлі, підвищення температури, кашель, задишка, нежить або закладеність носа

При найменших ознаках ГРВІ та грипу необхідно негайно звертатися до лікарів, ні в якому разі не займатися самолікуванням. Про це заявила директор Департаменту охорони здоров’я КМДА Тетяна Донченко, пише Сегодня.

“Особливо виконувати цю рекомендацію закликаю, коли йдеться про здоров’я дітей”, – зазначила вона.

Інфікування грипом, в основному, відбувається повітряно-крапельним шляхом від іншої людини, під час кашлю, розмови, чхання.

За інформацією лікарів-інфекціоністів, основними клінічними ознаками грипу є головний біль, біль у м’язах, першіння та біль у горлі, підвищення температури, кашель, задишка, нежить або закладеність носа. Також може спостерігатися нудота і блювота.

“При появі цих симптомів слід залишатися вдома і викликати лікаря. Категорично не можна з’являтися в громадських місцях, користуватися громадським транспортом тощо, – розповіла Тетяна Донченко. – Для запобігання росту рівня захворюваності є дуже важливим фактор особистої відповідальності кожного з нас”.

Лікарі попереджають, що період, коли хворий є активним носієм вірусу, становить один день до появи симптомів захворювання і зберігається до повного їх зникнення. Тому, з метою профілактики, недостатньо тільки не контактувати з особами, що мають явні прояви грипозної інфекції.

Слід максимально обмежити відвідування місць масового скупчення людей, частіше провітрювати приміщення, регулярно мити руки з милом, намагатися не торкатися очей, носа, рота.

Окремо фахівці підкреслюють ознаки захворювання, у разі виникнення яких необхідно негайно викликати швидку медичну допомогу. Це задишка, прискорене або уповільнене дихання, синюшність навколо рота, на інших ділянках шкіри, поява носової кровотечі, кровохаркання, наявність домішок крові у мокротинні, крововиливи на тілі (навіть незначні), температура тіла вище 39С, яка не збивається жарознижувальними препаратами, загальмована реакція хворого на звернення, прояви надмірного збудження, судоми, нудота, блювання, діарея, сильний головний біль, відсутність сечовипускання.
Директор Департаменту охорони здоров’я Тетяна Донченко радить киянам не ігнорувати звернення до лікаря, не займатися самолікуванням, дотримуватися призначеної схеми лікування та рад з профілактики.

Також вона закликає не відмовлятися від госпіталізації, якщо медики бачать у цьому потребу. За її словами, це може значно мінімізувати ризик серйозних ускладнень.

У профільному Департаменті нагадують, що у разі виникнення будь-яких медичних питань, цілодобово порада лікаря можна отримати за телефоном 15-83.